kaksi asiaa kannattaa tehdä nyt HETI!
1. Esitätte Tulliin selvityspyynnön siitä, miten autonne verotusarvo on määräytynyt, sekä hinnan että veroprosentin osalta. Molemmat tiedot täytyy Tullin toimittaa, muuten se rikkoo lakia. Esimerkiksi tällainen vastaus on laiton:
"Vertailuhinta 22.900 tulee Grey-Hen Oy:stä ja veroprosentti on 30% koska me emme tiedä oikeaa veroprosenttia emmekä viitsi katsoa meidän asiakirjoista, joita meillä ei ole vaikka olemme näitä autoveropäätöksiä tehneet vuodesta 1959"
2. Valitus sisään Hallinto-oikeuteen niin kuin olisi jo! Aikaa on vain ensi ja sitä seuraava viikko. Asia ei SAA jäädä joulukiireiden alle. Vetoat valituksessa KHO:n päätökseen ja vaadit verotusarvoa alas, veroprosenttia alas ja perusteita selville.
TAISTELKAA
Tehkää nyt kaksi asiaa
Kaikille auton tuoneille
0
216
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648