Missä se sika, joka lakimiehellään kimppuun kävi.
Sika, joka luuli, että näin kuvitelmat todeksi muuttuu.
Sika, joka valheista kiinni jäi.
Sika, joka lakimiestä pelkää nyt.
Sika, jonka lihaa nyt jouluna leikataan.
Sika, joka ei juokse enää ensi jouluna.
Sika, joka luuli, että näin kuvitelmat todeksi muuttuu.
Sika, joka valheista kiinni jäi.
Sika, joka lakimiestä pelkää nyt.
Sika, jonka lihaa nyt jouluna leikataan.
Sika, joka ei juokse enää ensi jouluna.
Vastaukset 8
Vanhimmat
5,99 e / kg, potkalla.
3,99€/kg. Ja on muuten sen sian viimmenen joulu, jäljelle ei jää kuin ehtaa paskaa.
Sika on aina sika eikä muuksi muutu. Aivan sama onko se 2-jalkainen, 3-jalkainen vai 4-jalkainen. Tuskinpa lakimies pystyy valheista pelastamaan.
Lakimiehelle ainakin maistuu kotimainen joulukinkku.....
Kunnon sopivasti suolattua ehtaa potkaa eikä mitään hermoja raastavan sitkeää hermoja vievää mömmöä, vaan suussa sulavaa tavaraa mistä joka lakimies tykkää:-)
..että sorkat on porsaalla kiltisti ojossa!! :-) Rauhallista joulua kaikille porsaille, pysykää tunkiossanne:-)
...joo kun se sika pysyisikin siellä, mutta kun se rahastavan lakimiehen avustamana lähtee hörhöilemään....
...sian päivät on luettu. Enää muutama päivä ja sika on lopullisesti hävitetty,leikattu, viipaloitu, pureskeltu, nautittu ja ahmittu ihmisvoimin. Jäljelle on vain luut ja nekin heitetään koirille? Vain jokunen tekosorkka jää tunkion päälle muistoksi seuraaville sukupolville.