YleX:llä soi noin 3-4 kertaa päivässä kamala renkutus, jossa joku nainen laulaa "Jos se on tuntematon, mistä sen tietää kuka se on..." En tiedä esittäjää, olisiko Siiri Nordin. Mutta siis tuo biisi on aivan kamala!! Siinä ei ole mitään sanomaa ja sävelkin on todella kamalaa ja paikallaanpolkevaa kökköä.
YleX soittaa aina muutenkin ihan kamalaa musiikkia. Kai ne sitten jotain uutuuksia on. Mutta ne on aivan kamalia valitus-renkutus-naukumis-biisejä. Sitten ne vielä soi siellä muutaman kerran päivässä. Hoh-hoijaa!! Ei tuollainen ainakaa levymyyntiä edistä.
Ikävää, että olen pakotettu kuuntelemaan kyseistä radiokanavaa melkein joka päivä.
"Kivaa" renkutusta YleX:llä!
3
901
Vastaukset
- puuh
juu, siirinhän kipale tuo on. ei kyllä minunkaan suosikkeihin tuo kappale kuulu tosin en pahemmin ylexiä enää kuuntele.. aikansa kutakin. tuo "mistä sitä tietää" -biisihän on osa jotakin hiv-kampanjaa tms. josta pyörii mainoskin töllössä.. siinä on ne kumman kaa- sarjan hahmot höpisemässä jotain kortsuista ja sitten lopuksi tulee pätkä tuota biisiä..
- Entinen YleX:n kuuntelija
Oikeassa olet, YleX soittaa todella huonoa musiikkia etenkin arkipäivisin. Sama renkutus saattaa tulla sieltä 3-4 kertaa päivässä. Ei sellaista kukaan jaksa kuunnella. Eikä tuo ainakaan edistä levymyyntiä. Se on totta.
Nykyään kuuntelen lähinnä omia levyjä. Kaikki radiokanavat soittaa samoja pas*?%& biisejä, jotkut vähemmän, jotkut enemmän. YleX on tuossa ihan "paras". Voisivat vaihtaa vähän tyyliään.
KLF-radiokanava, joka kuuluu lähinnä Hesassa (muistaakseni 100.0 MHz), on aika hyvä. Ne soittaa tanssimusaa (disco, tekno jne). Mutta sielläkin on välillä liikaa toistoa. Mutta se ei haittaa niin paljon, kun biisit on kuitenkin yleensä hyviä. - suustani
Totta, YleX:ltä tulee päivisin kaameaa mössöä: nopeasti unohdettavia tusinahittejä ja mukamas rankkaa "uuspunkia" tai "heviä". Eipä television musiikkikanava MTV juuri sen parempi ole: Fergien ja muiden ulkonäöllään ratsastavien, musiikillisesti heppoisten esiintyjien kammottavat ketkutusvideot tekevät mielen vihaiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1015470
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai854779Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394732Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672159- 1031897
- 1021693
- 2571538
- 3691282
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591111- 2001040