Pikkujoulut laivalla

Todella tyhmää työpaikalta järjestää pikkujoulut laivaristeilylle !!!Uskon, että näiden järjestäjät itse haluavat laivalle naimaan.
Jos työnantaja järjestää risteilypikkujoulut , se on sama kun sanoisi työntekijöille, että meillä ei ole mitään kiinnostusta perhettäsi kohtaan, sama vaikka eroat. Voitpahan enemmän viettää aikaasi töissä.
Tökeröä toimintaa työnantajalta!
62305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ollut kiinostunut lahjoistasi?

Äänestä

Meidän työpaikan risteily ei tiettävästi johtanut yhteenkään seksitapaukseen, vaikka mukana oli sinkkujakin.

Ettet vaan pelkää että itseltäsi lähtisi mopo käsistä?

Äänestä

Miten monta kertaa olenkaan todistanut työntekijöiden keskinäistä humalanhajuista pariutumista? Ikävä kyllä on tullut nähtyä ja kuultua pettämistä firmojen ilkoidessa risteilyn merkeissä. Uskon kylläkin, että ilmiö on kansallisesti levinnyt mutta laiva ympäristönä tuntuu alentavan pettämiskynnystä. Siellä kun se periaatteessa on sallittua, ollaan ei-kenenkään- maalla.

Kyllä minäkin olisin huolissani jos kumppani, jonka kanssa ollaan oltu jo tavaksi asti, ilmoittaisi menevänsä työpaikan kanssa risteilylle. Ihan syystä. Laivalla tilaisuus tekee varkaan helpommin kuin maissa. Ikävä kyllä.

Äänestä
  • oman kumppanis valinnan onnistuneen jos tuommoisia pitää miettiä?

    Äänestä

Musta toi sun juttus on kummallista yleistystä, joka ei pidä paikkaansa. Osaa ne ihmiset muuallakin pettää, jos sitä haluuvat. Ei siihen laivaa tarvita:)

Äänestä

Voi hyvää päivää! Meilläkin oli pikkujoulut laivalla, enkä minä ainakaan pettänyt miestäni siellä!! Ei se ole työnantajan vika, jos työntekijä on niin idiootti, että on päästävä naimaan hinnalla millä hyvänsä, kun kerran ollaan aluevesirajojen ulkopuolella. Ja mikä pakko sinne pikkujouluihin on sitten lähteä, jos ei miellytä? Pysy kotona, niin et ainakaan joudu ylimääräisiin houkutuksiin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


idoottimaista kirjoitti:

Todella tyhmää työpaikalta järjestää pikkujoulut laivaristeilylle !!!Uskon, että näiden järjestäjät itse haluavat laivalle naimaan.
Jos työnantaja järjestää risteilypikkujoulut , se on sama kun sanoisi työntekijöille, että meillä ei ole mitään kiinnostusta perhettäsi kohtaan, sama vaikka eroat. Voitpahan enemmän viettää aikaasi töissä.
Tökeröä toimintaa työnantajalta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu