Tax free auto Suomesta Saksaan

Kannattaako Suomesta ostaa tax freeauto ja viedä Saksaan? Ongelmana on, että meillä on nyt Saksan tuontiauto - kaupoissa siitä pääsisi eroon, eihän sitä kannata takaisin Saksaan viedä ja menopeli tarvittaisiin jo muuttoakin varten.
1351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei kannata. Saksassa on halvemmat verottomat hinnat, päinvastoin kuin Suomessa uskotaan. Vuoden alussa ilmestyy Auto motor und sport:n Auto katalog 2007, löydät siitä kaikkien saksassa myytävien autojen verottomat hinnat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tumma74 kirjoitti:

Kannattaako Suomesta ostaa tax freeauto ja viedä Saksaan? Ongelmana on, että meillä on nyt Saksan tuontiauto - kaupoissa siitä pääsisi eroon, eihän sitä kannata takaisin Saksaan viedä ja menopeli tarvittaisiin jo muuttoakin varten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu