Duunari peräsi oikeuksiaan...

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200612195513481_uu.shtml

Ei voi muuta sanoa kun että huhhuh...
5457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

lissää.Ihmisiä kohdellaan nykyisin miten sattuu ja herrat senkun porskuttaa.Iltalehden versio asiasta varmaan puolueeton.Lehtihan tunnetaan puolueetomana,enemmänkin vasemmistolaisena iltapäivälehtenä.Heh.

Äänestä
  • No nyt sinä sitten paukun heitit. Eli kumpaakohan tarkoitat tuossa kun sanot että "Ihmisiä kohdellaan nykyisin miten sattuu ja herrat senkun porskuttaa". Jos pomoa saa puukottaa kun ei jatka työsuhdetta lukuisten poissaolojen takia koeajalla niin millä perusteella sitä sitten saa purkaa?

    Ja tuo minun kommentti perustuu suoraan siihen että mitä tuossa jutussa sanotaan, kaikki muun spekulointi on turhaa kun en usko että kukaan meistä siellä paikalla oli.

    Äänestä

  • lakoton kirjoitti:

    No nyt sinä sitten paukun heitit. Eli kumpaakohan tarkoitat tuossa kun sanot että "Ihmisiä kohdellaan nykyisin miten sattuu ja herrat senkun porskuttaa". Jos pomoa saa puukottaa kun ei jatka työsuhdetta lukuisten poissaolojen takia koeajalla niin millä perusteella sitä sitten saa purkaa?

    Ja tuo minun kommentti perustuu suoraan siihen että mitä tuossa jutussa sanotaan, kaikki muun spekulointi on turhaa kun en usko että kukaan meistä siellä paikalla oli.

    usko kaikkea,mitä poppamies sulle sanoo.

    Äänestä

Mikä näitä oululaisia oikeen vaivaa ?Asuu siellä hevonperseesssä mutta mielenterveys rakoilee pahemmin kuin pk-seudulla asuvilla !

Äänestä

Miten tämä liittyy ay-liikkeeseen? Missään ei sanota puukottajan toimineen aktiivisesti ammattiosastossa tai olleen luottamusmiesasemassa. Idiootti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


---- kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200612195513481_uu.shtml

Ei voi muuta sanoa kun että huhhuh...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu