Jos ostaa mp3 tuleeko niissä mukana ohjelma jolla voi muuttaa cd:t mp3 muotoon?
ostamassa
aliika
8480
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Siis tuleeko MP3-soittimen mukana ohjelmaa, joka muuttaa Audio CD:n mp3-muotoon.
Riippuu soittimesta. Halvimmissa tuskin tulee.
Jokatapauksessa sellaisesta ohjelmasta ei tarvitse maksaa. Esim. Applen iTunes hoitaa kaiken mp3:iin liittyvän toiminnan.
Mikäli sinulla on PC ja Windows sinulla luultavasti on MediaPlayer koneessasi jolla yleensä synkronointi onnistuu. Eli siis mitään uusia ohjelmia ei pitäisi tarvita latailla.
Windows MediaPlayer on myös helppokäyttöisin ja paras ohjelma.
"Windows MediaPlayer on myös helppokäyttöisin ja paras ohjelma."
Siinä tapauksessa et ole vissiin kokeillut Applen iTunes ohjelmaa. Se jos joku on helppokäyttöinen ohjelma.
iTuneksen voit ladata osoitteesta:
http://www.apple.com/fi/itunes/download/
Niin kyllä Windows MediaPlayer on varmasti paljon käytetympi kuin mikään iTunes ja silti iTunesin ongelmille on oikein oma palstansa. Se siitä iTunesin helppokäyttöisyydestä.
PS. kokeilin joskus iTunesia kun sitä täällä niin kovasti kehuttiin (kehutaan). Huomaatko että uskallan tunnustaa tehneeni virheen kokeillessani iTunesia ja palasin MediaPlayerin käyttöön ja vaihdosta en ole kyllä katunut.
Molempia on sekä kokeiltu että käytetty. iTunes on helppo, toimii sekä macissa että pc:ssä ja sen saa ilmaiseksi kuka haluaa. Loistava ohjelma. MediaPlayer on toki epäilemättä yleisempi se kun tulee väkisin maailman tunnetuimman viruksen, eli M$Windowsin mukana ;)
http://www.apple.com/fi/itunes/download/
Niin, MediaPlayer tosiaan toimiikin paremmin kuin iTunes. iTinesille ja iPodille on oikein oma ongelma palstansa.
On se kumma juttu että kun iPodien ja iTunesin kanssa aina puhutaan ongelmista ja MediaPlayerin kanssa miten hyvin se toimii.
mikäli haluat mp3:set laadukkaina niin silloin kannattaa käyttää ripperiitä, mikäli laadulla ei ole väliä silloin käy tuo Windows media player. Hyviä rippereitä ovat ainakin: CDex ja Easy CD-DA Extractor
http://www.download.fi/audio_ohjelmat/cd_rippaajat/cdex.cfm
http://www.poikosoft.com/download.html