Mitä saadaan, kun yhdistetään huikea soittotaito, vuosien kokemus, upeat kuorot, loistavat soundit ja mahtavaääninen laulaja? Vastaus on yksinkertainen: Kovin kotimainen progemetal bändi, ADAMANTRA!! Käy kuuntelee uudelta demolta biisejä www.myspace.com/adamantra!! rok..
Adamantra
2
226
Vastaukset
- Mantas
Ihan kiva myyntipuhe. Vastaus on vaan jotain aivan muuta. En tiedä näistä demoistanne ja mistään muustakaan pask*akaan ja jos olla täysin rehellisiä niin ei kyllä yhtään sen enempää kiinnostakaan.
Teidän uusi albuminne on kuulemma Suomen 7. ihme. Otin tyypit tästä 20 min "lionheart-massiivista". Ei ole kyllä mun mielestä mitään massiivisuutta koskaan nähnytkään, kiinnostavuudesta puhumattakaan. Ihan kivaa taustamusiikkia esim. ruokaravintolaan. Sitten kun toi kiva kosketinulina alkaa 6min kohdalla, jossa ei ole tyylitajusta tietoakaan yhtään sen enempää kuin koko bändillä tai näillä äidin pikku "proge"-bändeillä yleensäkään niin siitä se ilo vasta repeääkin.
Tossa biisissä ei ole ainakaan päätä eikä häntää, typerää ja kuivaa riffittelyä ja jos noilla ujellussooloilla joku yrittää todistaa olevansa kova soittaja niin siinähän yrittää. On se kiva, että lapsilla on hauskaa, eipä näytä tälläkään bändillä kuten ei millään muullakaan vastaavalla olevan mitään suosiota missään, muualla kuin näissä kavereiden kirjoittamissa "Suomen 7. ihme"-artikkeleissa.
Syynähän on juuri tämä progemusiikin täydellinen munattomuus ja mielenkiinnottomuus. On noi polyrytmit vaan niin kivoja ja hassuja ja kyllä se Dream Theater on sitten aivan loistava bändi ja Queensrychen Operation mielirikos vasta kiva tekele onkin. Varsinkin, jos olisi koskaan jaksanut viittä sekuntia kauempaa kuunnella.
Kiva, että teillä on kuitenkin kivaa. Varmasti samaa musiikkia soittelevat kaverit tykkäävät, on niin kerrassaan hassua menoa. Mieluummin kuuntelen itse Venomia.
T: Mantas - "Chrism"
"Chrism", HAH HAH HAH HAH HAH :D :D :D :D
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk19410381Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi229717Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1728326Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html3037811Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1836677Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k896089Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j665921Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit1034977Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja274031Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit53244