Hei.Ostin eilen Sandiskin Sansa E270 mp3 soittimen ja nyt se pimeni kesken videon.Mitä sille voisi tehdä?Auttaisikohan jos akun irrotttasisi?Soitin ei ole sammunut valot palaa,mutta näyttö on pimeänä.Ja jos irrottaa akun niin onko siinä enää sen jälkeen takuuta.Soitinta ei ole käytetty vasta kuin 6h.En keksi mitä tehdä.Auttaakaa!Kiitos jo etukäteen neuvoista.
Pulmia mp3 soittimen kanssa
ottaa päähän
4486
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
!Restoi!
Resetoi. Jos et osaa, vie liikkeeseen ja anna heidän tehdä se "takuukorjauksena". Itse ei kannata alkaa väsäämään, koska jos resetoiminenkaan ei auta niin takuuta ei liikkeessä lunasteta jos olet itse laitetta ronkkinut
Paina vain menu nappia 15s pohjassa niin se sammuu ja sitten se toimii kuin uusi.
Joo, mä ostin myös tämmösen sandisk sansa e270 soittimen ja mulla pimeni myös näyttö kesken videon. Kannnattais varmaan pitää sitä virtanappia pohjassa niin kauan että se pimenee ja kun se on menny kiinni nii ei älä käytä sitä puoleen tuntii.Se on muuten ihan hyvä soitin.