Kyllä tää treffijuttu on pelkkää potaskaa. Ei sieltä mitään löydy. Olen kokeillut nyt 2 kertaa ja tulos on aika mitätön. Millon asun ihan väärässä paikassa, millon olen liian lyhyt/painava tai muuten epäsopiva. Miehet varmaan etsii jotain missi/mallityyppiä mut hei...Ei kai ne tuolla treffeillä etsi miestä????
Kerokaas nyt hyvät miehet millanen se oikeesti pitäs olla että kiinnostas???
Kerokaas nyt hyvät miehet millanen se oikeesti pitäs olla että kiinnostas???
Vastaukset 5
Vanhimmat
No on se kumma kun ajattelen taas miehenä täysin samaa naisista. Nää nettisenssinaiset on yleensä eronneita ja jotenkin siitä loppuiäkseen katkeroituneita. Ja sitten ne keskustelut. Ensimmäisellä kerralla aletaan puhua X:stä vaikka pitäis ensin edes jotenkin tutustua vastapuoleen.
Eihän siitä mitään tule kun lähes kaikilla on sama tyyli.
Oikeassa olet: nettideittailu on POTASKAA isolla P:llä.
Toinen asia jota myös ihmettelen. Kun eronneillä on yleensä myös lapsia ja omat harrastukset niin koska sitä nettiseuralaista oikein on tarkoitus tavata? Kerran viikossa, kuukaudessa, puolivuosittain?
Ei helvetti, eihän tuollasesta voi yksinkertaisesti voi tulla yhtään mitään.
Meinaatko et eronnut ei enää uutta suhdetta tarvitse? Jos niin miksi ei? Kyllä mä ainakin löytäsin aikaa nettisuhteelle jos vaan olis sellanen. Niin ja en ole laatinut mitään yliampuvaa ilmotusta vaan ihan oman itseni näköisen.
Todellisuudessa siellä on vain miehiä ja naisia, jotka vaativat täydellisyyttä (eivät sitä tietenkään myönnä) ja katkeroituvat tekevät samaa. Pakkohan sen on näin olla, jos kaikki vaatii ja ei o yhtään hauskaa.
Ja ne, jotka siellä vieläkin ovat, hakevat vain syytä, että voivat vetää herneen nenuseen ja tulla kauhistelemaan vastakkaista sukupuolta tänne palstalle. :)
Eikä tämä ollut mitenkään naljailua teille kummallekaan, huvittaa vain tuo kun kummastakin ne miehet ja naiset käyttäytyvät niin huonosti, mutta onneksi voimme tavata ihmisiä muuallakin kuin kamalassa nettideitissä. Hauskaa joulua ja toivottavasti se siitä.
Siis en jaksa jankuttaa vastauksessani, mutta
en ole sanonut että eronnut ei kaipaisi uutta suhdetta. Mutta yli puoli vuoden nettitapaamisten
jälkeen olen tavannut sellasia naisihmisiä joille
tutustuminen on jotenkin helvetin hankalaa.
Monissa ilmoituksissa siis todellakin on mainittu, että esim. naisihminen harrastaa "jotain" viisi - kuusi kertaa viikossa.
Kun tapaat sitten tälläisen ihmisen niin seuraavasta tapaamiskerrasta ei meinaa tulla kalenterin pläräämisen kanssa yhtään mitään.
Ehkäpä seuraa hakevien miesten ja naisten pitäisi
ihan oikeasti ajatella sitä, että on myös mahdollisuus uuden tuttavuuden tapaamiseen.
Eikä se kuulosta ihan järjelliseltä?
Pistä follorit osoitteeseen: [email protected]
jos haluat vauhtaa asiasta ajatuksia.
Olemme sattumaltasamanikäisiä.
kokeilisit olla oma itsesi. Itseäni ainakin sellaiset naiset kiinnostaa enemmän kuin ne jotka muokkaavat profiilinsa vastaamat tietyn "kuluttaja segmentin" toiveita. Tietenkin voi olla, että jotain ei silti kiinnosta, koska et ole heidän tyyppiään, mutta niinhän se aina menee.