Juoskaa kun vielä voitte TÄTÄ NÄKYÄ!!!
Härkänainen = Ensi vaikutelma: ns. "naisellinen nainen", jota tietysti pidätte erittäin kiihottavana. Taatusti eukolla korkokengät, "naisellista" hajuvettä ja jotain muotoja korostavaa.
FAKTA: Tämä eukko on MUSTASUKKAISUUS-PIRU!
Joko äkkiä tai erittäin äkkiä hän alkaa lueskella salaa kännykkäsi tekstiviestejä ja tonkimaan (mahdollisten muiden naisten) puhelinnumeroita, tonkii kaappejasi ja tavaroitasi, kun olettaa sinun nukkuvan, "joka kulmauksessa" vaanii aina joku potentiaalinen "salarakas", jonka kanssa sinulla on "potentiaalinen suhde"...!!!
Puhumattakaan siitä, että hän taatusti ottaa sinut kuulusteluun, jos vilkaiset vahingossa jonkun MUUN naisen sääriparin perään.
Härkänainen = Ensi vaikutelma: ns. "naisellinen nainen", jota tietysti pidätte erittäin kiihottavana. Taatusti eukolla korkokengät, "naisellista" hajuvettä ja jotain muotoja korostavaa.
FAKTA: Tämä eukko on MUSTASUKKAISUUS-PIRU!
Joko äkkiä tai erittäin äkkiä hän alkaa lueskella salaa kännykkäsi tekstiviestejä ja tonkimaan (mahdollisten muiden naisten) puhelinnumeroita, tonkii kaappejasi ja tavaroitasi, kun olettaa sinun nukkuvan, "joka kulmauksessa" vaanii aina joku potentiaalinen "salarakas", jonka kanssa sinulla on "potentiaalinen suhde"...!!!
Puhumattakaan siitä, että hän taatusti ottaa sinut kuulusteluun, jos vilkaiset vahingossa jonkun MUUN naisen sääriparin perään.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Osaisitko tehdä saman vaatekokoa 38 käyttävistä naisista? Entä tradenomeista? Tai punatukkaisista, spinningiä harrastavista tai 165 senttisistä?
Otapa itse selvää härkänaisista, niin tiedät, mistä puhun.
(Härkänaiset kyllä itse tietävät, mistä puhun.)
nukkuun mut,ensin vastaan vaik yleensä tälläisiin en viitti juuri viavaa nähä...
sie oot pihal ku lumiukko...
tai sit sie oot häne entine...
mut jokatappaukses, sama lopputulos....
taatust härät, eikä muutkaan ole mittään noist mitä väitit...
ja faktoist et näemä tiiä sen vertoo...
otahan nyt ne liäkkees...ja rauhoitu ny ees jouluks..
ja nuo kaik edelliset jutut koskee kaikkii horroskoop merkkei.. eiks nii... ;)
Ei pidä paikkaansa (siis sinun sanomisesi).
Härkänaiset näemmä vaikenevat, koska "vaikeneminen on myöntymisen merkki".
Monenko härkä-naisen kuvittelet olevan hereillä tähän aikaan vastaamassa humpuuki-aloitukseesi?
Olithan sinäkin hereillä.;)
et sie Ratikkakuski oot otus;))
pidä paikkaansa jos itse ei ensin osoita aihetta mustasukkaisuuteen. itse olen jopa joskus liian sinisilmäinen mutta jos mustasukkaisuuteen on aihetta (petetty) niin anteeksi ei saa ikinä eikä sitä unohda. härkä on piru jos kerran loukataan pahasti!
Ominaispiirteemme varmaan onkin jossain määrin tuo kammoksuttu mustasukkaisuus, mutta siihen sen ilmenemiseen taas vaikuttaa niin monet muutkin asiat tämän horoskooppimerkin lisäksi.
Jos kaikki suhteessa on muuten hyvin, niin takuulla pystyn piilottamaan mustasukkaisuuden tunteeni toiselta, vaikka sitä ajoittain ilmenisikin eikä ole minkäännäköistä tarvetta penkoa toisen tavaroita tai tutkia kännyköitä.
Jos taas suhde on jo muuten loppusuoralla, niin ei silloin taas edes ole tarvetta(enää) olla toisesta mustasukkainen, kun jo odottaa/ on valmistautunut toisen muutenkin lähtevän.
Mies, joka uskoo horoskooppeihin.:/
En mä pahalla, oikeasti.:) Jokainen uskoo, mihin uskoo.
Itse en van usko horoskooppeihin, joten siks varmaan mun on kauheen vaikea ottaa tosissani ihmisiä, joilla tuo asia toisin.
kaikkia horoskooppimerkkinaisia ja huomannut, että mustasukkaisuus on luonne- eikä horoskooppimerkkikysymys.
Totuushan on se, että jos toisesta tykkää tarpeeksi, hänestä on JOKAINEN ainakin jossakin määrin mustasukkainen.
Ja sama on meillä miehillä: jos et ole yhtään mustasukkainen naisestasi, voit kysyä itseltäsi, merkitseekö hän sinulle tunnetasolla mitään.
Jos suhde on pelkkää seksiä, ei mustasukkaisuuttakaan tavallisesti esiinny, koska et ole sitoutunut kumppaniisi sen syvemmin.
Olen nainen joka seurusteli härkämiehen kanssa. Ei enää ikinä! Samaa mieltä on ystäväni joka on sekaantunut härkämieheen...
mie en ollunna hereillä tuohon aikaan... joten vastailen nyt ku oon se siun kuvailemas härkä...
tuo ns. ensivaikutelma kyll menee mettään ... en oo ikuna korkokenkiä jalakahani laittanu, enkä laita ..
jaa et kiihottava, tuota pittää kysyä ukoilta ;)..
no hajuvettä käytän silloin tällöin, niinku kait useimmat otukset merkeistä riipumata ;)
muodot on muutenki kohillaan, ei niit tarvihe erikseen korostella;)
tuo mustasukkasuus ei taija kuitennii olla sen suurenpi tahi pienenpi ku muillakaan merkeillä ... myönnän kyllä sitä olevani, mutt kuka ei olis jos toisesta tykkää.. noi lompakot ja kännykät kyll suap olla rauhassa...
jos nyt vahingossa vilikasoo, en mie seinille ala hyppimään:))
Olen tavannut vain kerran elämässäni KALATmiehen, joka uskoi horoskooppien sekoittavan hänen yksityiselämänsä, jonka hän oikeasti sekoitti ihan itse.*
Horoskoopit - mitä mainioin vanha tapa ulkoistaa omat virheensä!
"Tyypillisenä leijonana sitten turvauduin nyrkkeihin"
"Riitelimme 30 vuotta, mitäpä tuli- ja vesimerkki muutakaan"
"Uskollisuus on vaikeaa meille oinaille"
Hehehehe, en minä, vaan eläinrata.
* Mainittakoon nyt kaikkien turhaan mollattavien kalaparkojen iloksi, että kukaan muu KALA ei ole osoittanut vastaavaa dorkuutta tässä asiassa, joten voitte olla ihan rauhassa todisteluinenne.
"Tyypillisenä leijonana sitten turvauduin nyrkkeihin"
V: Kieltämättä leijonat osaavat olla aika impulsiivisia niin hyvässä kuin pahassa. Toinen "kapakkatappelijaluonne" on Oinas.:)
"Riitelimme 30 vuotta, mitäpä tuli- ja vesimerkki muutakaan"
V: Kieltämättä tuli ja vesi sopivat erittäin huonosti yhteen.
"Uskollisuus on vaikeaa meille oinaille"
V: No oinas muuttuu uskolliseksi, kun todella rakastuu. Myös vaa'at ovat aikamoisia häntäheikkejä "nuoruusvuosinaan"...;)
HOROskooppeihin :)
Härkänaiset ovat pahimpia kieroilijoita.
kun ei kysele sitte millään perään 30v jo avioliitossa ja ite kala olen mennä repsuttanut jokapaikassa.Tuo pitää vain kotielämästä ei sitte lähe minekkään passoo vain ja puunaa paikkoja.
Joo. Härät viihtyvät tunnetusti kotona. Ja ovat aikamoisia siivousneurootikkoja, kuten neitsyet ja kauriitkin.
...petoja sängyssä ja seksuaallisesti hyvin aktiivisia, ei yhden mihen naisia, mutta ihan kivoja petipartnereita. Muistelen lämmöllä:)
Härkänainen on kyllä pääsääntöisesti vain ja ainoastaan yhden miehen nainen. Jokaikisessä horoskoopissa ja luonnekuvauksissa, katso ihan mistä tahansa, mainitaan härän kohdalla uskollisuus.
...kokemus on osoittanut muuta, ei pahalla.
asiaa.
Niin joo, tokihan nämä "matamit"/te matamit olette erittäin uskollisia.
Tuo aikaisempi tuossa, joka kehuskelee panoillaan, törmäsi varmaankin Oinas-naiseen, joka "panee kaikkea liikkuvaa"...;)
Hän on keskimääräistä huomattavasti tyhmempi taikauskoinen hössöttäjä, jonka päivien onnistumisista ja tärkeistä asioista päättävät Hymy-lehden kesätoimittaja ja erilaiset rahanahneet huijarit kuten "selvännäkijät" ja "meediot."
Hymyä en lue koskaan, tiedoksesi vain.:)
Perusnaistenlehdissä EI ole laadukkaita horoskooppianalyyseja.
Itse olen ollut härkä jo 40vee,ja vielä ei ole ollut sellaista suhdetta jossa olisin mustasukkaisuutta liieemmin tuntenut,eikä kukaan ole siitä valittanut.Jos se on härän piirre niin siteen en ole härkä varmaan,tai sitten minulla on hyvä itsetunto;)
no täytyy kyllä myöntää että kuvaus oli aika osuva.... tälläisiähän me ollaan.
Härkänaisilla on ihan yhtälaiset oikeudet pukea jalkaansa korot kuin muillakin "eukoilla".Ja muutenkin samat ihmisoikeudet. Härkänaiset ovat yhden miehen naisia, rakastavia ja uskollisia. Tuntevia ja aitoja. Luotettavia, mutta ärsytettyinä vaarallisia.
Joten tässäkin tapuksessa on ollu kyse jostain ihan muusta kuin härkänaisen perusluonteen paskuudesta.
Näin on! Ei lisättävää!
Huhhuh..
Aikamoista yleistystä..
Herääkin kysymys: Mahdatko olla itse ihan syytön tapaukseen? Vielä kun noin kovasti aisiasta meuhkaat..
Yleensä kyseisissä tapauksissa on kuitenkin annettu aihetta epäillä.. Oli kyseessä sitten härkä-nainen tai ihanmikävaan-nainen.
Kuullostaa enemmänkn pari-suhteen luottamuspuolalta kuin ominaispiirteeltä härkä-naiselle..
Naurettavaa yleistää yhden härkänaisen luonne kaikkiin härkiin:(
Mutta kukin tyylillään..?!?