suomi räppi ei iske.. johtuuko sit siitä valkosten äänestä tai sit suomen kielen sopivuudesta räppiin... kuulostaa jotenki tönköltä en tiiä! ainut suomalainen jota kestän on ReDrama joka on aivan loistava englannnin kielen takia! ottakaa kantaa haukkukaa.. selittäkää miks suomi räp on teiän mielest hyvää ja päinvastoin..
suomi rap..
¤ThugGirl¤
5319
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Suomenkielisten lyriikoiden istuminen rap-musiikkiin johtuu aivan siitä, kuka heittää. Esim. Fintelligens ja nenä-ääni-Avain on huonoja, mutta vaikkapa Seremoniamestarilla on mahtava artikulaatiokyky ja suomi soljuu hänen biiseissä mahtavasti. Jos kuitenkin haluat hyvää englanninkielistä suomirappiä, suosittelen ehdottomasti Palafacea. Siinä on huumorintajuinen ja mahtava kaveri, joka heittää myös suomeksi hyvää settiä.
toi johtuu ihs lyyrikas..jos saat istuu hyvin nii kap.tulee dobe. ja muutenki kyse on myös siitt mist asiast aukoo päätään..esim rähinä recordsin avain ja fintsut ja kapasiteettiyksikö ja valuutta on mun mielest aivan huippui tosin ku esim seremonianmestari joka aukoo asioist jost se ei nähtävästi tiiä mitään. ite oon tumma hoppari eikä ihonväril oo mitään arpaa eik asiaa siihen. mun mielest suomiräp on iha dope jos sanat on uskottavii
oli ihan pakko sanoo jotain ku ainaki must oot ihan oikees.. mut joo...
mistäs se sere nyt on muka mennyt aukomaan.
ei se välttämät johu serest..se äijä ei vaa iske muhun ja mun mielest sen jutut ei vaa iske muhu!!! ei seres välttämät oo mikää paska mut kaikki ei vaa tykkää siit.
jokaisel on mielepide ja mun mielest sen sanat kuulostaa iha ku se ois ne jostain novellist revinny..