Silmälasit

Onko silmälasit millainen vamma miehessä joka etsii seuraa itselle?
122001
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Tyyli ennen kaikkea.

Äänestä

koeta etsii vaan käsikopelolla.

Äänestä

Pahinta on jos rillejä on joutunut käyttämään ala-asteelta saakka aikuisuuteen asti. Silloin se tarkoittaa käytännössä sitä että on koulukiusattu luuseri joka ei koskaan saa naista! Mutta ne jotka ovat saaneet rillit vasta myöhemmin, he ovat oikeutettuja parisuhteeseen, nörtit jäävät ilman (vaikka olisi nörtti vain muiden eikä omasta mielestä)! Oliko lisää kysymyksiä?

Äänestä

Olet menetetty mies. Mene luostarii. Naisille käy vain täydellinen. Silmälasit, hyi helvetti...Mitä ajattelit.

Äänestä

Tapa ittes

Äänestä

Riippuu rilleistä ja sun tyylistä. Jos tyylisi juuttunut kahdenkymmentä luvulle samoin kuin rillisi niin sanoisin, että heikot mahikset. Jos taas tyylisi päivitetty ja pokatkin alle pari vuotta vanhat, niin sanoisin, että ei mikään este!

Itse rillipiru myös, tosin nainen. Pidän kovasti laseistani, enkä niistä luopuisi. Niin iso osa ovat minua ja persoonaani, parin vuoden välein tulee päivitettyä pokat. Ja ainakin miesten suusta on tullut kommenttia seksikkäsitä laseista ja seksikkäästä katseesta, mitä lasit korostavat.

Eli pää pystyyn vaan ja naisia narraamaan! ;) Hyvät joulut!

Äänestä
  • Mitä ne rillit nyt haittaa, eikä tarvii olla mitkään Dolce&Gabbanat, pääasia että sopii sun kasvoihis. Mulla myös lasit eikä ne ole ees ihan viimeisintä muotia mut eipä oo tahtia haitannut...

    Äänestä

Tyylikkäät lasit on paremmat kuin ei laseja ollenkaan.
Toivon edellisen pätevän tietysti itseenikin.. heheh.

Äänestä

Joo, tota noin,mä laitan piilarit kun lähen viihteelle ja jos myöhemmin pääsen treffeille ja tulen paikalle rillit päässä, niin naiset kyllä vähän hämmentyy; "ai se onkin rillipää, voi helvetti" ne varmaan ajattelee. Ilman rillejä näytän paljon miehekkäämmältä, rillit päässä joltakin hajamieliseltä professorilta.

Äänestä

Jos rillini ovat ongelma naiselle niin eiköhän silloin olla muutenkin valovuosien päässä toisistamme. Tällä lärvillä nuo kakkulat taitavat olla kuitenkin se pienin murhe.

Äänestä

...mies jolla on rillit on yleensä ihan ok mun mielestä...joten älä siitä huoli :)

Äänestä

Jos oot yläasteikäinen, niin silmälasit voivat olla ongelma, mutta jos olet AIKUINEN, niin siinä iässä mahdollinen seurustelusuhde kaatuu kyllä ihan muihin asioihin kuin silmälaseihin, tiedoksesi. Tai voihan niitä olla niin lapsellisia ja pinnallisia aikuisiakin, joille ei silmälasipäät kelpaa, mutta siinä tapauksessa ko. henkilön henkinen kehitys lienee sillä tasolla, ettei kannata liiemmin häneen panostaa. Mutta toki silmälaseissa - kuten tossa ylhäällä joku mainitsikin - tyyli on tärkeintä, eli että pokat sopii sun kasvoillesi ja ovat mieluiten 2-3 viime vuoden aikana hommatut, siistit, hyväkuntoiset ja nykyaikaiset. Jotkut hehtaarikokoiset pullonpohjalasit tai kaameat lentäjänlasit voivat kyllä kieltämättä saada treffikumppanilta kahvin väärään kurkkuun. Mut jos miehellä on hyvännäköiset lasit, niin itteäni se ei ainakaan haittaa :) Ja ompa muakin miehet kehuneet, että olen kaunis lasit päässä (ittellä on myös), eli ei ne silmälasit ainakaan mulle maailmanloppu ole, todellakaan... ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rillipää_ kirjoitti:

Onko silmälasit millainen vamma miehessä joka etsii seuraa itselle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu