Joulupukin kuumalinja

Lisätietoja:
vanhempi hallitussihteeri Heikki Kuitunen, puh. 160 33152 ja neuvotteleva virkamies Merja Sandell, puh. 160 33061 sekä Tullihallituksen tulliveropäällikkö Marko Koski, puh. 020 492 2291
Kieliversiot
1497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eiköhän pistetä ns. faksi laulamaan;)


Yhteystiedot

Valtiovarainministeriö
Snellmaninkatu 1 A, Helsinki
PL 28, 00023 VALTIONEUVOSTO

Osa ministeriöstä työskentelee osoitteissa
Mariankatu 9 ja Aleksanterinkatu 36.

Puh. (09) 160 01 tai (09) 57811 (vaihde)

Sähköposti: [email protected]
Henkilöstön sähköpostiosoitteet ovat muotoa: [email protected]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Autovero jos askarruttaa... kirjoitti:

Lisätietoja:
vanhempi hallitussihteeri Heikki Kuitunen, puh. 160 33152 ja neuvotteleva virkamies Merja Sandell, puh. 160 33061 sekä Tullihallituksen tulliveropäällikkö Marko Koski, puh. 020 492 2291
Kieliversiot

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu