Asia!

Kasarista ja vanhasta kunnon aoärrästä kiinnostuneille nelikymppisille kehottaisin kuuntelemaan tätä legendaarista bändiä. On nimittäin niin hempeetä verrattuna esim. Lennyyn tai moneen muuhun, mutta huomio: kaverit osaa soittaa!
1236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mainitsit sitten kaksi - ainakin meikäläiselle - pahimmin tärykalvoon särähtävää määritettä: 1. AOR ja 2. "kaverit osaa soittaa". Käsite AOR on itsessään suoraan Saatanasta (jollaisena Sielunvihollisen vaikutuksen musiikillisesti miellän), ja se peitsentaittotantereilta tuttu "soittotaito"... Hmm. No, jos instrumenttien hallinta palvelee itse kappaletta, niin mikäs siinä. Mutta jos se on *itsetarkoitus*, nousevat allekirjoittaneen ihokarvat erektioon tilaamattoman viagratoimituksen johdosta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


superbändi kirjoitti:

Kasarista ja vanhasta kunnon aoärrästä kiinnostuneille nelikymppisille kehottaisin kuuntelemaan tätä legendaarista bändiä. On nimittäin niin hempeetä verrattuna esim. Lennyyn tai moneen muuhun, mutta huomio: kaverit osaa soittaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu