Kenen biisi soi taustalla HK:N mainoksessa jossa mies ja nainen ovat parisuhdeterapeutilla? Suomalainen, jossa alku menee jotenki näin: Nainen, koita ymmärtää, ei mies voi näyttää kyynelehtiviä silmiään..
Kiitos jos joku tietää!
HK:n mainos
8
10970
Vastaukset
- surgery
On ainakin tehnyt biisistä version...Samoin Joe Cocker...Don't Let Me Be Misunderstood on biisin engl. nimi.
- n-erika
Niihä se oliki et tuo on englannin kieline versio mutta JOS joku tietäis sen version esittäjän/biisin nimen mikä soi juuri tässä HK:n mainoksessa niin olisi kiltti ja kertois sen täällä..?? :)
- Lasse Mårtenson
n-erika kirjoitti:
Niihä se oliki et tuo on englannin kieline versio mutta JOS joku tietäis sen version esittäjän/biisin nimen mikä soi juuri tässä HK:n mainoksessa niin olisi kiltti ja kertois sen täällä..?? :)
Esittäjä: Lasse Mårtenson, 1965
Originaali: The Animals – Don't Let Me Be Misunderstood, 1965
Sävellys: Bennie Benjamin – Gloria Caldwell – Sol Marcus
Sanat: Lasse Mårtenson
Levytys: Philips PF 340706 - Kimiii
n-erika kirjoitti:
Niihä se oliki et tuo on englannin kieline versio mutta JOS joku tietäis sen version esittäjän/biisin nimen mikä soi juuri tässä HK:n mainoksessa niin olisi kiltti ja kertois sen täällä..?? :)
Mainoksessa soiva musiikki on:
"Voitko edes vähän ymmärtää”
vuodelta 1992 (kyllä, on näin tuore)
esittäjä Rock Ola & Charades
suom. san. Jukka Välimaa
Mainoksen musiikki on suomenkielinen versio kappaleesta:
”Don’t Let Me Be Missunderstood”
vuodelta 1964
tekijät: Bennie Benjamin - Gloria Caldwell - Sol Marcus
Kappaleen teki alunperin tunnetuksi Nina Simone mutta The Animals teki sen rock-versiosta hitin vuonna 1965 ja siihen perustuu mainoksen versio. Kappaleesta on myös muiden tekemiä versioita.
- erral
Tietääkö joku sanoja tähän lupsakkaaseen HK-biisiin?
Soi päässä usein, auttakee.
Alkaa "Hei nainen koita ymmärtää, ei mies voi kyyneleitään näyttää.." vai alkaako? - Anu*
Rock ola & charades
- Anonyymi
JAAKKO LAITINEN
- Anonyymi
JAAKKO LAITINEN
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1553760Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk843208Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva852665Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442569Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?682525Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,232372Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1402322Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1522195Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville381970Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121856