e-pillereistä iho-ongelma?

Aloitin e-pillerien (Femoden) syömisen pari kuukautta sitten ja ihoni on varsinkin sen jälkeen ollut todella huonossa kunnossa. Vaikutuksenhan pitäisi olla päinvastainen, mutta onko tämä vain tilapäistä, kunnes pillerien vaikutus ns. tasaantuu? Alan olla epätoivoinen...
2326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yleensä sanotaan että kannattaa odotella rauhassa se 6 kk, sitten alkaa näkemään miten iho tasapainottuu :)

Äänestä

Itselläni alkoivat pahat iho-ongelmat, kun aloin käyttämään e-pillereitä. Pahinta oli, ettei ihoni parantunut lopetettuani pillereiden syönnin! Ennen pillereitä ihoni oli todella hyvä. Nyt on sekin menetetty. Enää en ylimääräisiä hormoneja kyllä ala vetämään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfe kirjoitti:

Aloitin e-pillerien (Femoden) syömisen pari kuukautta sitten ja ihoni on varsinkin sen jälkeen ollut todella huonossa kunnossa. Vaikutuksenhan pitäisi olla päinvastainen, mutta onko tämä vain tilapäistä, kunnes pillerien vaikutus ns. tasaantuu? Alan olla epätoivoinen...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu