Kävi kuulkaas sellanen homma kun Zen V:een aukaisin ja sellattii aika kiireisest kliksutin sitä nuoli näppäintä niin yhtäkkiä soitin jämähti suoraan siihen valikkoon. Kokeilin resettiä ja yhdistää tietokoneeseen jos olis auttanu mutta kun ei. Vituttaa kun joutu odottaa akun tyhjentymiseen asti kun se oli vielä kaiken lisäks täynnä.
Onks teillä kellää käynny samal taval.
Onks teillä kellää käynny samal taval.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Päivitä Firmware!!
siasta = asiasta
Pahoittelut ja näkemiin.
minunkin soittimeni jumittui.. mikä pitäisi päivittää ja miten?
Jauhappas ny vielä kerran ja kerro mikä se firmware.
Sovittakaa se ohje omiin malleihin. Esim. jos on Creative, hakekaa Creativen sivuilla oman soittimenne Firmware. Ladattavat tiedostot valikosta.
***
Päivitä soittimen Firmware uudempaan. Tämä päivitys poistaa kyseisen ongelman. Tämä päivitys ei poista musiikkia soittimesta. Lataa tiedosto linkistä ja ladattuasi sen liitä soitin ja aja lataamasi tiedosto. Seuraa näyttöön tulevia ohjeita!
Firmware:
http://fi.europe.creative.com/support/downloads/downloa d.asp?MainCategory=213&nRegionFK=&nCountryFK=&nLanguage FK=&sOSName=Windows XP®ion=3&Product_Name=Zen V&Prod uct_ID=15283&modelnumber=&driverlang=1033&OS=10&drivert ype=4&x=14&y=13
Oletan, että sinulla on XP. Tuo Firmware on XP:lle.
http://fi.europe.creative.com/support/downloads/download.asp?MainCategory=213&nRegionFK=&nCountryFK=&nLanguageFK=&sOSName=Windows XP®ion=3&Product_Name=Zen V&Product_ID=15283&modelnumber=&driverlang=1033&OS=10&drivertype=4&x=14&y=13
ja jos sillä on kotisivut. Firmwaren päivitys saattaa tapahtua myös CD-n avulla. Tämä mm. muutamissa Philipsin soittimissa.
Latasin sen nyt äsken. Saa nähdä auttoko mitään.
Ilmoittele sitten jos ei toimi.