...ja tymiä. Uskovat kaiken, mitä se aviomies selittää vuosien varrella ja voi voi, kun käry jonain päivänä totaalisesti avaa silmänne. No, sitten tulette tälle palstalle selittelemään, kuinka ukkonne petti ja ne kakkoset on huoria ja vaikka mitä, Olette yksinkertaisia ja tyhmiä ihmisiä,
Ykköset ovat....
yksinkertaisia...
141217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ykköset haluavat nähdä syyn miehensä pettämiseen kakkosissa. Totuus on että jos mies ei pettäisi tämän kakkosen kanssa, hän pettäisi jonkun toisen. Kyllä vika miehessä on ja usein kyllästymisessä nykyiseen suhteeseen. Siinä on vain helppo roikkua kun irtautuminen vaatii hiukka viitseliäisyyttä.
kakkoset ryhtyvät kakkosiksi vain sattumalta, rakastumalla, ihastumalla yms... Ja sehän on kakkosille aina sallittu syy ryhtyä kakkosiksi. Eikös? Niin, että fiksuja nämä kakkoset!
minä kuitenkin tiedän aika tarkkaan mieheni naisseikkailut. Silmiään joutuvat sen sijaan availemaan ne vielä tyhmemmät kakkoset, jotka joutuvat huomaamaan etteivät olekaan ensimmäisiä saati sitten ainoita kakkosia. Niin ne yksinkertaisuuden ruumiillistumat uskovat kaiken mitä mies selittää ja ykkönen on ruma ja lihava eikä siellä kotona seksiä harrasteta.
harhaluulo kakkosten piireissä. Että se mies on ihana, väärinymmärretty ja huonosti kohdeltu, ilman hellyyttä ja seksiä kotona jäänyt adonis ja ykkönen ruma, lihava ja tyhmä. Näin on harvoin todellisuudessa. Moni kakkonen hämmästyisi jos tutustuisi ykköseen. Alkaisivat ehkä miettiä, että mitä se mies minussa näkeekään... Ja vastaus voisi olla: alapään!
Itse olen sinkku, enkä niin epätoivoiseksi ole vielä tullut että naimisissaolevan miehen patjaksi ryhtyisin. Kyllä miehet panee, sen tietää jokainen terve nainen. Terve nainen myös osaa arvostaa itseään eikä anna itseään leluksi. Kakkonen oikeasti kuvittelee olevansa jotain extraa, pyytäisin käymään peilin edessä ja katsomaan et ihan tavallinen ihminen sieltä katsoo, hieman epävarma tavallinen ihminen. Ottakaa järkikäteen ja arvostakaa itseänne kakkoset.
tyhmiä ja sairaita!
Eiköhän tässä kaikki olla tavallisia ihmisiä; niin ykköset, kakkoset kuin miehetkin.
Tällaisissa kolmiodraamakuvioissa kaikki vain yksinkertaisesti pettävät itseään. Pettävät siksi, että totuus tekisi liian kipeää kaikille osapuolille. Illuusiotahan tämä elämä kuitenkin joka tapauksessa on... Elämme itse rakentamassamme uskomus- ja toivemaailmassa, mikä kullakin meistä on omanlaisensa.
Kipu tulee vasta sitten, kun totuus (olipa se mikä hyvänsä) työntää kylmät tosiasiat eteemme ja illuusiomme sortuvat.
Eläkäämme siis kukin tavallamme.
mitään! Totuus voi olla aivan toinen mitä mies kakkoselle kertoo saadakseen haluamansa huvin. Minusta olisi joskus hauska olla kärpäsenä katossa kuulemassa mieheni tarinat kakkoselle ym.hoidoilleen! Tiedän tasan tarkkaan missä mennään, yksi hullu kakkonen on odotellut jo muutaman vuoden ja ottaa jopa minuun yhteyttä, milloin milläkin perusteella. Olen joutunut uhkaamaan jopa lähestymiskiellolla, sillä minulla ei ole suhdetta hänen kanssaa, joten hänellä ei ole mitään asiaa minulle. Aika moni arvostelee täällä muita, mutta tyhmyyttä ja surkeutta löytyy monelta kantilta katsottuna ja rikottujen perheiden murheet eivät tule aikuisten mieleen, kun omia haluja toteutetaan. Jälkikäteen sitten vasta itketään omaa ja toisten tyhmyyttä !
Kuule ei sen miehen ole tarvinnut kertoa yhtikäs mitään kotielämästään, ei sen enempää valheita kuin totuuksiakaan. Meillä on vähän muuta tekemistä kuin jauhaa teidän kotiasioitanne...Hän saa kyllä huvin luotani ilman sen kaltaisia lepertelyjä ja lupauksia kuin sinä tunnut kuvittelevan. Tyhmät ovatkin sitten asia erikseen. Tyhmiä löytyy aina sekä kakkosista että ykkösistä, kuten älykkäitäkin. Sinun miehesi kakkonen on selvästikin niihin tyhmiin kuuluva ;)
Sanomassa voi olla jotain, mitä et huomannut innoltasi! Nauti rauhassa!
kakkonen on, joka tuosta vaan suostuu nussittavaksi. Annat siis kaikille, oli halun syy mikä tahansa?
osalta, että kakkonen ja puolisoni pilasivat tulevaisuutemme.
Puoliso sai kaiken kotona, mutta mikään ei riittänyt, eikä koskaan tule riittämään. Petti myös toista kakkosta jonkin aikaa.
Onneksi pääsin siitä puolisosta, vaikka jouduin jättämään lapset hänelle.Valitettavasti hintani oli kova, vaikka en edes itse aiheuttanut tilannetta. Raha minulle on vähemmän arvokkaampaa kuin lapseni.
Nyt varmaan joku sanoo, että olin hullu tms. koska jätin kodin ja lapset. Ei, vaan en halunnut riistää kotia lapsilta ja jouduin lähtemään kauemmaksi, enkä voinut ja halunnut repiä heitä mukaani, vaikka niin itse halusinkin. Kuitenkin nyt tunnen, että voitin, koska pääsin petettynä olemisesta, joka olisi varmasti tehnyt minusta ihmisraunion, koska välitin vielä myös puolisostani, joka petti monet vuodet eri naisten kanssa, eikä ymmärtänyt kuinka paljon kärsin siitä.
miten yksinkertaista ja tyhmää kirjoitella noin. Jokainen, jolla on vähänkin itsetuntoa ja -kunnioitusta jäljellä ei herjaa toisia ihmisiä.
Kakkoset ovat tosi tyhmiä, sinisilmäisiä vonkaajia. Odottelevat koska ukko pääsee tulemaan!! te vasta TYHMIÄ olette ja LEVÄPERÄISIÄ!