Mä olen ollut ihan liian kauan jo itsekseni ja kynnys miesten suhteen senkun kasvaa.. Missä on sellaset miehet, joilla omat asiat on ok? En halua pelastajaa enkä miestä joka kaipaa itselleen hoitajaa. Onko sellaisia normaaleja elämästä nauttivia miehiä enää missään??
Ihannemieheni
Ronkeli?
7912
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Täällähän meitä on. ;)
Harva vain tuntuu olevan kiinnostunut miehistä, joilla on elämä ja asiat järjestyksessä.
Syytä tähän voi vain arvailla. Mutta jos nyt yksi sellainen pitäisi sanoa, niin nainen ei varmaan koe tässä miehessä tarpeeksi haastetta.
Elämän luullaan oleva liian tasaista ja tavallista tämän miehen rinnalla.
En todellakaan usko, että syynä olisi pelko tasaisesta elämästä, sitähän moni nainen haluaa tai ainakin moni tällainen nainen, joka on jo paljon kaikenlaista nähnyt. Eniten mua ärsyttää "kunnon miehissä" se, että ne haluaa kaiken heti ja luulee tosi pian omistavansa naisensakin! En halua myöskään itse mitään hoitajaa itselleni. Tarkoitan "elämä kunnossa -miehillä" sellaista, joilla on omaakin elämää sen lisäksi, että kaikki asiat on ok. Elämä miehen kanssa pitäisi olla kuin hyvä ystävyyssuhde intohimolla höystettynä. Kuulostaako ihan mahdottomalta?
mahdottomalta. Hyväähän se on parisuhteessa, että molemmilla on omaa aikaa. Näin ei tule se naama liian tutuksi, liian nopeasti. ;)
"paljon kaikenlaista nähnyt" kuulostaa kyllä vähän siltä, että nyt kokeillaan taas vähän jotain muuta, ja sen jälkeen taas muuta, mutta ehkä olen vain lievästi paranoidi mieluiten aika vähillä yrityksillä oikean kohdalleen löytävä mies.
Mä olen ollut ihan liian kauan jo itsekseni ja kynnys miesten suhteen senkun kasvaa.. Missä on sellaset miehet, joilla omat asiat on ok?
Voisin kysyä ihan samaa naisista?
Kynnys on tosiaan on kasvanut, vaikka alku näyttäisi kuinka lupaavalta ja sovittu rauhallisesta temposta tutustumiseen jo seuraavilla treffeillä on suku tai kaverit paikalla ja painostus sitoutumiseen alkaa. Tulevaisuutta suunnitellaan ulkopuolisin voimin.
Sinänsä siinä ei ole mitään väärää, mutta vaikka lapset ovatkin jo isoja vielä toistaiseksi tarvitsevat aikaa ja huomiota suht paljon ja siksi alkuun löysempi alku sopisi minulle enkä todellakaan pystyisi miksikään vara iskäksi tällä hetkellä.
Elämästä todellakin voi nauttia, vaikka eri osoitteissa alkuun asuisikin kova takertuminen pelottaa jos se tapahtuu heti ensitutustumisen jälkeen.
Siis meitä on vaikka kuinka paljon.
Mutta ongelmahan onkin se että missä tuon asian saa kerrottua itseä miellyttävälle naiselle. Baareissa kukaan nainen ei kuuntele mitään muuta kuin niiden tyttökavereiden juttuja joiden kanssa ollaan bailaamassa ja pitämässä mukamas hauskaa, että hi...hi...hii !
Oisko lenkkipolku hyvä kun kiva nainen tulee vastaan, niin alkaa siinä vaan heittään juttua että...hei muuten...mä oon vapaa, ei oo velkaa, asun omassa talossa, pesen ite pyykit, olen kiinnostunut hygieniasta ja puhtaista vaatteista. Ihan ok ammatti, urheilen, tykkään matkustella, pidän ruuan laitosta...hei ihan oikeesti. Eilen en käyny lenkillä ku luuttusin taloni lattiat ja kylvetin koiran. Oon rehellinen ja luotettava. Muistan sanoa kiitos. Hei sä oot kivan näköne. Tuu tyttöystäväks ni mennää sit joskus naimisiin. Kiitos ja anteeks jos häiritsin !?
Niin tai kaupassa toi ois mahdollista kans tai ärräll...
tv. Harri
nimettömän selostus lenkkipolulla/kaupassa/ärällä olis muuten oikeesti aika hemmetin vetoavaa. Kyllä siinä itellä pian sanat takeltuis kurkkuun kun joku alkais tollasta haasteleen!