suhteessa on pitä toista itsestäänselvyytenä. se on jotakin niin hirveätä. mitä mieltä te olette?
pahinta mitä toinen voi tehdä
tipi
81660
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pahinta on se, että toinen pettää luottamuksen juuri silloin, kun itse elää tähän astisen elämänsä vaikeinta aikaa.
En jaksa ymmärtää ihmisiä, jotka aina asettuvat uhrin rooliin. Itsestäänselvyytenä pidetään ainoastaan sellaista ihmistä, joka ei itse arvosta itseään. Oli kyseessä sitten parisuhde tai mikä tahansa muu suhde, tulee toisesta itsestäänselvyys siinä vaiheessa, kun hän ei enää osaa elää itseään varten.
Yksinkertainen vinkki: ole itsekäs.
Minä taas olen toista mieltä!
Pahinta on se, että ON ITSEKÄS! Eli kykenemätön huomioimaan toisen osapuolen tunteita ja tarpeita, touhutaan kuin sinkkuja oltaisiin, vaikka parisuhteessa eletään.
Samaa mieltä sun kanssa, mutta varmasti tuo edellinen kirjoittaja tarkoitti lähinnä sitä, että itseään pitää arvostaa. Jos ei arvosta, niin ei kukaan muukaan arvosta. Toisin sanoen saa mitä tilaa..
tai raiskaaminen?
Pahinta mitä toinen voi tehdä on tappaa yhteinen lapsemme. Toiseksi pahinta mitä toinen voi tehdä
on raiskata/hyväksikäyttää tai muuten pahoinpidellä yhteistä lastamme..
jne..
olla sen pahempaa. Toinen ei tee suhteen eteen mitään ja luulee vielä että kaikki olisi ok.
"Toinen ei tee suhteen eteen mitään"...