Olen hankkimassa 14-vuotiaalle siskolleni hyvää, mutta suht edullista meikkivoidetta. On käyttänyt jotain lumenen tuotetta ja näyttää ihan karsealta finnisellä iholla. Iho on siis sekaiho, vaalea ja tosi finninen, ei kuitenkaan akne. Joe Blasco on liian kallis ja muutenkin mielestäni aika paksua. tarkoitus olisi saada mahdollisimman luonnollinen lopputulos, ei siis pakkelinaama-vaikutelma.
Kiitos avusta jo etukäteen!
Kiitos avusta jo etukäteen!
Vastaukset 4
Vanhimmat
mää käytän ''MAYBEL LINE wonder finish makeup light beige.. ihan hyvä on eikä hirveen kallis.. jotain 10 e
L'Orealin Infallible on tooosi hyvä. Itsellä todella vaalea iho ja löytyi sopiva sävy. Peittää hyvin ihon virheitä, tasainen ja hyvä lopputulos! (kuulostaa melkein mainospuheelta, mutta oon oikeasti ensimmäistä kertaa tyytyväinen meikkivoiteeseen) Hinta on siinä viitisentoista euroa, mutta ainakin omassa käytössä voide riittää n. 2-3 kuukautta lähes päivittäin käytettynä.
Itse olen käyttäny Maybellinin pure make up-nimistä meikkivoidetta. Siinä ei oo öljyä ja lopputulos on luonnollinen ja meikkivoiteen koostumus hieman geelimäinen ja ohut. Kaikenlisäksi meikkivoide pitää epäpuhtaudet poissa. Hinta on n. 9 euroa.
Tyttärelläni, 13v, on värivoiteena sävytttävä ja kosteuttava päivävoide. Peittää hieman, mutta on kevyt. Merkki oli muistaakseni Nuxe. Muilla sarjoilla on varmasti vastaavia. Siihen vähän puuteria ja aurinkopuuteria, niin iho on raikas ja siisti. Ja suojaa ihoa;=)