kaveri kyselee...

.. multa koko ajan punkista, ja mä en tiedä siitä yhtään mitään kun en kuuntele sitä, elikkä voisitteko kertoa kaiken siitä mitä tiiätte ja valistaa mua ja mun ystävää, elikkä musasta, pukeutumisesta yms, kiitos
2304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Antakaa vaikkapa Googlen valistaa teitä. Tai menkää kirjastoon.

Äänestä

Hah, mitä se sulta punkista kyselee jos et kerta tiedä? Outoja kavereita sulla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JeZ kirjoitti:

.. multa koko ajan punkista, ja mä en tiedä siitä yhtään mitään kun en kuuntele sitä, elikkä voisitteko kertoa kaiken siitä mitä tiiätte ja valistaa mua ja mun ystävää, elikkä musasta, pukeutumisesta yms, kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu