Moikka moi kaikille!
7 vuotias siskoni haluaisi oppia pianon soittoa. Asumme Turussa. Missä täällä olis HYVÄ siis tooosi hyvä koulu mis opetetaan kunnolla ja ammattitaidolla pianonsoittoa. hinnalla jne jne ei ole väliä.
olkaa kiltti ja kertokaa. haluan hänelle parasta =) KIIIITOS
Pianokurssit?
sushmita
1
489
Vastaukset
- lienee
tietenkin Musiikkioppilaitokset - Konservatorio ja Turun Seudun Musiikkiopisto. Molempiin järjestetään pääsykokeet keväällä. Vaikeaa päästä sisään, koska eniten hakijoita on juuri pianoon.
Mutta jos halajat yksityiselle puolelle, löytyy esim. Keskustan Pianokoulu Eerikinkadulta.
Suosittelen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs481251- 1581077
- 61935
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27746Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51731Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli178729- 8722
- 11719
- 346708
Kamalateltta
Kalateltta... Kuivia,kylmiä, suolattomia muikkuja kalliiseen hintaa. Viimeinen kerta kun käyn syömässä tuolla. Edellise11661