Lävistykset

Luin erittäin monta sivua taaksepäin ja kummastuin kuin melkein jokainen viesti koskee nenä/napa/korva -lävistyksiä. Eikö täältä löydy ketään jolla olisi hieman erikoisemmista lävistyksistä kerrottavaa? Minä ainakin mielelläni kuulisin!
1301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Elis poskissa sijaitsevat lävistykset, otin mokomat parjantaina. Mukavat ovat vaikka hieman kolisevat vielä suussa, mutta pianpa pääsee vaihtaan korut lyhyempiin. Laitto itessään ei sattunut läheskään niin paljon kuin pelkäsin, mutta vaati pitkän totuttelun että pystyin syömään kiinteää ruokaa (minulle 3 päivää on pitkä aika) nyt vetelen buranaa ja suuvettä. Siinäpä oli siulle sit hieman erikoisemmista koruista. Unicornista sen voin mainita että verta tuli ja niin perkuleesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joista keskustellaan kirjoitti:

Luin erittäin monta sivua taaksepäin ja kummastuin kuin melkein jokainen viesti koskee nenä/napa/korva -lävistyksiä. Eikö täältä löydy ketään jolla olisi hieman erikoisemmista lävistyksistä kerrottavaa? Minä ainakin mielelläni kuulisin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu