Mistä johtuu,

et norsuil on niin hyvä muisti? Tos meiän lähikaupas, ni siel on sellanen vähän niinku isompi naispuolinen henkilö duunis, ni sil on ihan skitsomaaninen muisti!

Tyyliin et se muistaa kaikki vaakanäppäimen numeroa vastaavat tuotteet ihan salamana, ja et milt hyllylt löytyy vessapaperit jne.

Mut sit taas vastaavasti se antaa vaihtorahat takas ihan sikahitaasti. Et sil tavallaan toi yks supervoima kompensoi noit muita, eihän kukaan oo hyvä kaikessa?
4373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Se tietty koittaa viivyttelytaktiikkaa.

a) Se antaa sulle aikaa muistaa sata muuta tavaraa joita sun tarvii viel ostaa ja saa provikat kaupan myynninedistyksestä.

b) Se elää toivossa että sä kyllästyt odottelemaan vaihtorahojasi ja kerää näin hyvät tipit päivän mittaan.

Äänestä
  • et siin olis tavallaan sit toi salaliittoteoria-juttu? Täytyy kysyy silt kassalt et onks nähnyt et toi pistäis vaihtorahoja taskuun. Mut tohon sun a-kohtaan mä en kyl usko, koska ei se ikinä yritä kaupitella mulle mitään.

    Äänestä

En tiedä norsun muistista, mutta mieleen tulee yksi tv-sarja Reinikaisen jakso, jossa Ritva Valkama juuttui Reinikaisen kanssa Tampereen poliisiaseman hissiin. Reinikainen arvuutteli, miestä erottaa afrikkalaisen ja intialaisen norsun? Se väitti, että afrikkalaisella norsulla on suuremmat pallit. Sanopas kaikkien alojen eritysiasiantuntija, pitääkö tämä paikkansa?

Äänestä
  • sille meiän lähikaupan kassalle, ni se sano et afrikkalaisil on tosi iso SE. Mut se ei voinut sanoa tästä nimenomaisesta tapauksesta mitään, ku se ei tiennyt et onks tää Valkama afrikkalainen vai intialainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Einsten#1 kirjoitti:

et norsuil on niin hyvä muisti? Tos meiän lähikaupas, ni siel on sellanen vähän niinku isompi naispuolinen henkilö duunis, ni sil on ihan skitsomaaninen muisti!

Tyyliin et se muistaa kaikki vaakanäppäimen numeroa vastaavat tuotteet ihan salamana, ja et milt hyllylt löytyy vessapaperit jne.

Mut sit taas vastaavasti se antaa vaihtorahat takas ihan sikahitaasti. Et sil tavallaan toi yks supervoima kompensoi noit muita, eihän kukaan oo hyvä kaikessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu