Karkkila

Mistä löytyy tämä rakennus?

Olin rippileirillä karkkilassa vuonna 79. Leirirakennus oli muutaman kilometrin päässä karkkilan keskusta johonkin suuntaan. Rakennus sijaitsi aivan (valta)tien vieressä. Rakennus oli vaalean ruskea ja sen takana oli saunarakennus, uima-allas ja lentopallokenttä. Kuka osaisi auttaa ja kertoa missä tämä rakennus tarkalleen sijaitsee?

5

1246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vielä vähän

      Äsken mainittu puupintainen rakennus sijaitsi aika korkealla paikalla mäen päällä. Asfaltoitu (valta)tie kulki n. 10 metrin päästä rakennuksen vierestä. Nopeusrajoitus tiellä taisi olla 60 tai 80 km/h. Rakennuksen vastapäätä tien toiselta puolelta alkoi jyrkkä rinne alaspäin pellolle/metsään.

      • Vihje

        Muistui mieleen vielä yksi asia. Rakennus sijaitsee vaskijärvellä. Onnistuisiko tunnistus näillä vihjeillä?


      • se ole
        Vihje kirjoitti:

        Muistui mieleen vielä yksi asia. Rakennus sijaitsee vaskijärvellä. Onnistuisiko tunnistus näillä vihjeillä?

        vaskijärven vanha koulu tjtn?se on karkkilast läyliäis-rock cityyn päin..


      • entinen Vaskijärven
        se ole kirjoitti:

        vaskijärven vanha koulu tjtn?se on karkkilast läyliäis-rock cityyn päin..

        koulu. Karkkilasta Läyliäisten suuntaan kymmenkunta kilometriä, oikealla puolella tietä mäen töppyrän päällä. On nykyisin yksityisen omistuksessa. Tätä kertoilee nimimerkki "alkuasukas".


      • Se oli oikea talo
        entinen Vaskijärven kirjoitti:

        koulu. Karkkilasta Läyliäisten suuntaan kymmenkunta kilometriä, oikealla puolella tietä mäen töppyrän päällä. On nykyisin yksityisen omistuksessa. Tätä kertoilee nimimerkki "alkuasukas".

        Tuli ajettua paikan ohi ja kyseessä on juuri se talo jota kaipasin. Enpä olisi muistin perusteella paikkaa löytänyt, sen verran reilusti on aikaa vierähtynyt ripari ajoista. Kiitos teille, jotka tunnistitte talon kuvauksen perusteella!

        terveisin "alkuperäisen kysymyksen esittäjä"


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1185
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      636
    Aihe