Menee ihan ok, mutta joskus iskee pieni masis tai isompi morkkis siitä kun ei ole ketään ja lähes kaikilla muilla tuntuu olevan. Ja ihan kuin parhaat olisi aina viety. Kolmekymmentä lähestyy. Tekstikin on tätä kun on surullinen olo tällä hetkellä.
Etsimällä ei löydä, eikä etsimättä. Löytyykö ollenkaan. Vuodet vierii, aina yksin. Oikeanlainen ei tunnu tulevan vastaan, kaikki muu kylläkin tulee vastaan aivan varmasti. Sen olen huomannut että parhaat viedään ja todella nopeaan, he ei yksin kauaa välttämättä ole. Itsessänikin on vikaa, mutta niinkin on ettei joskus vaan voi löytää.
Etsimällä ei löydä, eikä etsimättä. Löytyykö ollenkaan. Vuodet vierii, aina yksin. Oikeanlainen ei tunnu tulevan vastaan, kaikki muu kylläkin tulee vastaan aivan varmasti. Sen olen huomannut että parhaat viedään ja todella nopeaan, he ei yksin kauaa välttämättä ole. Itsessänikin on vikaa, mutta niinkin on ettei joskus vaan voi löytää.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tulis edes niitä huonoja.
No ei se valittamalla ainakaan tilanne parane. Näin maallikkona sanoisin että kyllä se oma asenne lopulta ratkaisee paljon. Puhun kokemuksesta, olen itsekin kohta 30 eikä ketään ole löytynyt. Mutta se johtuu eniten asenteestani mikä on ollut kauan huono ja sen kuntoon saaminen vie aikaa. Ei kukaan hapankaalin kanssa halua seurustella.
Kuulostaa melko tutulta tuo..
Aina ku meinais, että tuon tahdon ni siin käyki nii, että se on jo varattu tai jotain. Tai sit käy just nii, että sellanen josta ei vois vähempää olla kiinnostunu, pyrkii lähelle.
Ristiriitasta..
Kaikki joihin on tutustunu, käy ennemmi niin, että he ei halua edes seurustella tai sitten päädytään ikuisiks ystäviksi. Mikä on jossain mielessä melkosen turhauttavaa..
Ystävät on suurimmaks osaks jo löytäny sen ns. Oikeen tyypin. Joku jo naimisissa ja lapsia, menny just kihloihin tai muuta.. mut kuitenki et löytäny jonkun..
Eikä se asenne aina.. Vaikka ite olis miten avoin, ja olis toista kohtaa kiltti ja sellanen, että se vois kiinnostuu ni käy niin, että ei se riitä. Ei se vaikuta välttämättä että sitä toita ihmistä kiinnostais..
Ei kukaan yksin halua olla, en minä ainakaan.
Etsin kunnes löydän sen jolle kelpaan tällaisena kun olen.
Mielummin sitten olen yksin kuin huonon kaverin kanssa ja suhde sitten ennemmin tai myöhemmin menisi metsäkukkien puolelle..
Mut älä ittees soimaa.. Et sä ainoo ole joitka miettii samalla tavalla..
mut piän peukkuu sulle että löydät sen tyypin jonka kohdalla kolahtaa niin, että huomaat :)
viedään heti. Mistäs sitten johtuu, että yli puolet eroaa?
Ei ne sitten kovin kummoisia tainneet ollakaan.
Ja kun lukee Avioeropalstaa, niin huomaa, miten
naiset haukkuu miehiä ja päinvastoin ja niillä on tuhat ja sata vikaa. Alkoholisteja ja agressivisia tyyppejä, jotka käy kiinni ja sitten vaan eroamaan.....
Parhaat miehet ovat vielä viemättä. Tulkaa hakemaan. ;)
Miehet ovat kuin viiniä, parhaita on säilytetty vuosikymmeniä kellarissa suojassa päivänvalolta.
Kannatta vaihtaa sitä perinteistä vaaleaa/tummaa
laihaa/lihavaa mitä etsii ja yrittääkin hakea
tanssimaan esim sellaista henkilöä mitä ei ehkä ensi tilassa tulisi ajateltua. Tee jotain toisin.
Onnea!
Jos ei osaa tanssii? Jos on ujo jne??
miten paljon itse vaikeutat tilannettasi ajattelemalla esimerkiksi, että kaikki parhaat on jo viety? Ensinnäkään, se ei ole totta! Toiseksi, noin ajattelemalla rajoitat hirveästi omia mahdollisuuksiasi.
Sinä olet niitä parhaita, jotka kuitenkin ovat sinkkuja. Minäkin olen, samoin tuhannet muut. Elämä on sellaista. Ei tässä mitään hätää ole =)
Veit sanat suustani. Kirjoitit aika tyhjentävästi tunteista, jotka kalvavat myös minua. On kiva tietää, että kohtalontovereita löytyy. Kaikesta huolimatta, hyvää alkanutta vuotta!
Kiitos kaikille! Tuli hyviä vastauksia, taidan laittaa niitä ylös. :)
Ikisinkulle vinkiksi, että vaaditaan ennen kaikkea omaa aktiivisuutta ja rohkeutta tuttavuuden tekemisessä. Ja tietty myös nopeutta lisää, jos tuntuu siltä, että muut ehtii ensin.
Sitten jos saa jonkun lähietäisyydelle, on syytä olla ystävällinen ja herkkänä vastapuolen odotuksille! Tällaisesta ikisinkusta itse viehätyin jo muutama vuosi sitten ja sen jälkeen on mennyt yhdessä hyvin kahdella entisellä ikisinkulla.