Onko naisilla oikeasti mitään

musta tuntuu ettei..
8916
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sitä kutsutaan käänteiseksi logiikaksi. Musta on valkoista, ja 1 1 = 0

Äänestä

se vaihtuu joustavasti suoraan lennosta

Äänestä

Feminiininen koettaa estetiikan kautta korjata sitä, minkä maskuliininen näki ennalta totuudesta poikkeavaksi.

Äänestä

se on - minun tekoni ovat aina moraalisesti oikein, minä olen aina oikeassa, muut naiset on hutsuja mutta minä se vaan porskutan.

Äänestä

Nainen tekee ihan mitä huvittaa ja perustelee sen sitten itselleen jälkeenpäin.

Äänestä

Ei!!!

Äänestä

Joskus tuntuu, että joillakin on menny vähän överiksi toi ajattelu, että logiikan olemassa olo tai sen puuttuminen on riippuvaista sukupuolesta. Hohhoijaa... Tai sitten kakarat taas liikenteessä.

Äänestä

Tarkoitatko muodollista tai formaalia logiikkaa? Kykyä erottaa jakoavain ovenkahvasta? Älyä noin ylimalkaan? Tilannetajua? Spatiaalista lahjakkuutta? Kykyä lukea nuotteja? Taitoa leipoa pullia jotka eivät pala? Taitoa leipoa pullia, jotka palavat?

Tee parempia kysymyksiä niin saat parempia vastauksia. Vaikka tuo nyt oli retorista jurputusta eikä mikään kysymys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


logiikkaa? kirjoitti:

musta tuntuu ettei..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu