varoitus nettideittailusta- pedofiileistä!

seuran haussa ollut

Kannattaa olla varovainen, törmäsin täällä suomi24:n treffipalstalla vanhempaan mieheen, profiilissa oli, että ehkä haluaa lapsia. Selvisikin sitten lähemmissä keskusteluissa, että hänellä oli sairaita mieltymyksiä lapsiin! Onneksi en antanut oikeaa nimeäni, enkä osoitettani! Varokaa!!!

16

1855

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyttö.

      Ei se oman nimen paljastaminen vielä pahoja seurauksia aiheuta. Itellä on mm. koko nimi meseosoitteena. Ja kännykkänumeron voi vaihtaa salaiseksi, niin vielä vähemmän tarvitsee pelätä oman nimen paljastumista.

      Kotiosoitetta voikin sitten salailla, enkä ymmärrä minkä takia sellaisen pitäisi ylipäänsä kertoa. Kaupungin osa riittää kyllä.

      • No jos jollain on koko nimesi tiedossa, ei paljoa vaadi, että saa osoitteenkin. Esim ihan numerotiedustelu jos numero ei ole salainen ja tietenkin maistraatti on toinen näppärä paikka. Oletko sinne muuttanut tietosi salaiseksi?


    • MIEHEN

      NIMIMERKKEINEEN YLLÄPITOON..
      JA NÄIN ESTÄT OMALTA OSALTASI HÄNEN SAIRAAT FANTASIAT JA EHKÄ MYÖS MAHDOLLISET TOTEUTUVAT VEDÄTYKSENSÄ..
      Näillä kun on homma handussa, aletaan treffailla naista, jolla on lapsukaisia..
      lupaudutaan lapsenlikaksi..jne...
      NYT HETI ILMO ,jos et ole vielä sitä tehnyt!!!!!!
      ps.muuten sallit hänen pervoilunsa ja monen lapsen elämä pirstoutuu...

      Älä pelkää, että sinut leimataan vainoharhaiseksi, täällä seurataan ilmoituksia muutenkin..joten koskaan ei ole liian varovainen.


      NAPPI OTSAAN TUOLLAISILLE SEDILLE

    • 1111111111111

      Kuulostaa kyllä aika hurjalta. Jos näin oli niin kai ilmoitit ylläpidolle ja poliisille tai se on jo velvollisuus.

      Tai ylläpito ja poliisihan kyllä seuraavat näitä deittejä ja ottavat yhteyttä sinuun netti-osoitteesi perusteella jos ilmoitusta ei kuulu.

      YH:tä tuollaiset tietysti jahtaa kun niillä on on lapsia.

      Eli Yh:t varokaa!

    • Yh:ta tuollaiset

      sairaat hullut jahtaa. Jenkeissähän tuollaisia tapauksia on joskus ollut. Tuo sairas jää varmasti kiinni kun avautuu jo noin keskusteluissa.

      • isää ei korvaa kukaan

        Niinpä, omaa isää (normaalia sellaista) ei yh-äippä korvaa millään uudella tuttavuudella. Ottakoot opikseen siitä. Lapset siinä vaan kärsii.


    • Padamppa

      Sä annoit sille minkäänlasita nimeä tai osoitetta? Eikö ole rehellisempää vaan olla kertomatta jos ei halua kertoa?

    • jssjsjjsj

      muutenkin varovainen tälläisten dettineittipaikkojen kanssa. Vankilassa istuneet, murhaajat, tappajat muut sekoboltsit mistä ne hakee seuransa? Varmasti juuri s24 kaltaisista pohjasakkapaikasta.Raiskauksia tapahtuu Suomessa n. 500 vuosittain, murtoja 60 000 , murhia, tappoja n. 200 jne..
      Kyllä niitä riittää tänne. Varsinkin murhaajalta, tappajalta, raiskaajalta voi varmasti odottaa ihan mitä tahansa. Yleisesti pahuus vaatii ihmiseltä rikollisen mielen.

      • Nxxx

        Suomessa on oikeasti varsin vähän sarjamurhaajia, ja suurin osa raiskauksista, pahoinpitelyistä ja tapoistakin on tutun -usein oman kumppanin- tekemiä. Näitä vain uutisoidaan vähemmän kuin tuntemattomien tekemiä väkivallantekoja. Näitä löytyy netistä siinä kuin baaritiskiltä tai työpaikalta. Näistä monikaan ei ensitapaamisella vaikuta mielisaairalta, vaan osa erittäin hurmaavia. Osa paljastaa oikean luontonsa vasta häiden jälkeen tms.


      • sitten murrot
        Nxxx kirjoitti:

        Suomessa on oikeasti varsin vähän sarjamurhaajia, ja suurin osa raiskauksista, pahoinpitelyistä ja tapoistakin on tutun -usein oman kumppanin- tekemiä. Näitä vain uutisoidaan vähemmän kuin tuntemattomien tekemiä väkivallantekoja. Näitä löytyy netistä siinä kuin baaritiskiltä tai työpaikalta. Näistä monikaan ei ensitapaamisella vaikuta mielisaairalta, vaan osa erittäin hurmaavia. Osa paljastaa oikean luontonsa vasta häiden jälkeen tms.

        niitä tapahtuu vuosittain 60 000, ihmisten ryöstöt yli 2000 vuosittain. Kyllä linnassa istuvat ovat suurimmaltaan osaltaan taparikollisia että näin. Ja kyllä netissä noita hörhöjä liikkuu enemmän kuin muualla. Tiedätkö muuten että linnasssa pääsee nettiin (muttei kyllä baariin).


    • lllllllllllllllll

      avoin sairas tyyppi kun keskusteluissa heti avautui noin. Ettet nyt vaan ole näitä nettideittailun vastustustajia.

      Jos oli totta niin yhteys poliisiin. Poliisi tutkii tapauksen ja katsoo onko aihetta jatkotoimenpiteisiin. Yh:tä tuollaiset hullut voisivat hakea vai oletko tulkinnut kenties ihmistä väärin, jollain kun saattaa olla niin kummallinen huumorintaju ja toinen voi käsittää väärin.

      Eikö se ole selvää ettei mitään tietoja itsestään ennen kuin ollaan tavattu niin silloin ei ole mitään hätää. Keskusteluissa ja tapaamisessa tuollaiset pahimmat kreisit saa sitten heti rankattua pihalle.

    • kukkanen123

      Ei tartte olla nettideittailun vastustaja kirjoittaakseen tuollaista :) Kyllähän maailmaan mahtuu ja varovainen kannattaa olla. Moni kakku on päältä kaunis, sisältä pelkkää sontaa!

      • tttttttttttttttttttttttttttt

        nettideitit pitäisi kieltää lailla. Tähän liittyy niin paljon lieve-ilmiöitä. Reitti hulluille miehille ja naisille.


    • ihmisiä

      löytyy sekä miehistä että naisista. Aina kannattaa tuntemattomien kanssa olla vähän varovainen.

    • omena24

      Kun miehellä on ikää jotain yli 45 ja ei ole lapsia ja haluaa lapsia, käypihän se ihmetyttään, mitä on mielessä?

      • ja mitä vikaa

        on siinä miehessä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      63
      3864
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      203
      3444
    3. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      237
      2926
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      71
      2499
    5. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      1869
    6. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      12
      1537
    7. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      4
      1522
    8. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      1
      1472
    9. Muovipusseista pitäisi saada panttimaksu takaisin

      Ostan joka päivä yhden muovipussin, ja niistä palautuu keskimäärin takaisin kaupan pullomaatin yhteydessä olevaan roskik
      Maailman menoa
      49
      1412
    10. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1408
    Aihe