Saatteko te miehet mielihyvää panemalla joka reikää? Ihan oikeesti. Näitäki juttuja kun lukee ja kuulee muutenki asioita niin.. Miehet oikeesti nauttii siitä kun ne on muka niin "pelimiehiä", oikein mainostellaan jokaselle. "Määpä panin vaimoni sijasta yhtä bilettäjä neitokaista koko viikonlopun, oli muutes hyvä pano" jne.. Voiko säälittävemmäksi enään mennäkään?
Mies on vaan pelkkä kone, joka panee. Ei ne mitää kunnon suhteita halua, ei ne halua naisia muuhun hommaan ku panoalustaksi. Noo.. Ei se mua haittaa, kyl mie yksinki voin elää ilman ainuttakaan urosta :)
Ja täälläki miehet oikein sanoo että "Ei kannata kertoa vaimolle/tyttöystävälle koskaan jos on suhteen aikana nussinu toista naista", siis tollasta vaan koko ajan valutetaan täällä, sen sijaan että vaikka valistaisi! Puhuisi vastaan. Ei kannata tollasta. Vaan kannattaa uskollisuutta omalle kumppanille. Kukaa mies ei vielä oo täälläkää sanonu että "En kannata pettämistä" jne.. Aina vaan oikein hehkutetaan et "JEAH, OOT KUNNON MIES KUN PANET JA PETÄT JA PANET JA PETÄT, JEEE!!"
Joo, näkemiin. Aikuistukaa, miehet.
AI MUTTA NIIN JOO!! Olenpas tyhmä! Eihän miehet voi aikuistua :( Nehän on ikuisia pentuja.
Mies on vaan pelkkä kone, joka panee. Ei ne mitää kunnon suhteita halua, ei ne halua naisia muuhun hommaan ku panoalustaksi. Noo.. Ei se mua haittaa, kyl mie yksinki voin elää ilman ainuttakaan urosta :)
Ja täälläki miehet oikein sanoo että "Ei kannata kertoa vaimolle/tyttöystävälle koskaan jos on suhteen aikana nussinu toista naista", siis tollasta vaan koko ajan valutetaan täällä, sen sijaan että vaikka valistaisi! Puhuisi vastaan. Ei kannata tollasta. Vaan kannattaa uskollisuutta omalle kumppanille. Kukaa mies ei vielä oo täälläkää sanonu että "En kannata pettämistä" jne.. Aina vaan oikein hehkutetaan et "JEAH, OOT KUNNON MIES KUN PANET JA PETÄT JA PANET JA PETÄT, JEEE!!"
Joo, näkemiin. Aikuistukaa, miehet.
AI MUTTA NIIN JOO!! Olenpas tyhmä! Eihän miehet voi aikuistua :( Nehän on ikuisia pentuja.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Jos isäsi ei olisi ollut perverssi panomies, jonka teki mieli kiksauttaa äitiäsi, et olisi kirjoittanut tuotakaan tekstiä. Tätä pahoittelen.
En kannata pettämistä. Happy?
antaa. Pistä ittes peliin vaan, niin saattais suakin onnistaa. Ois helpompi elää, kun ei tarvis olla noin katkera muille.
Muuten ihan silkkaa sontaa !
Niin no, taidat olla kovinkin nuori noine ajatuksines ja omassa ikäryhmässäsi näin saattaa ollakkin.
Itse olisin tänäänkin saanut ehkä kaksikin naista raahattua himaan pelkän panon vuoksi. Juu ei ja yksin ollaan, säästän omat kudit kyllä vain ja ainoastaan yhdelle ihmiselle tai sit tuolle vasemmalle kätöselle :)
Naiset menee joka kerta halpaan.
Älä oo niin varma, pöllö.
Minä panen kun MINUA huvittaa ja jätän väliin silloin kun MINUA huvittaa.
Ni, mua et ainaskaan sais..! Mun elämä ei perustu munasta ;)
siitä erilaisten mimmien panemisesta aina omat kicksinsä...tosin pettämisestä ei.
En ole elämäni aikana pettänyt yhtäkään tyttöystävääni vaikka kiusaukseen olenkin joutunut ja lähellä on saattanut kieltämättä olla. Olen tästä ylpeä.
Yhden illan jutut ovat muutenkin mielestäni seksin kannalta surkeita. Kyllä seksissä pitää olla mukana tunteita ja henkistäkin alastomuutta. Tuskinpa mitään tandroja liiemmin kukaan yhden illan jutuissa - varsinkaan alkoholia nauttineena harrastaa.
Jos mies haluaa hyvää seksiä, on ymmärrettävä hieman naista ja kunnioitettava hänen tunne-elämäänsä. Luottamus luo molemminpolista turvallisuuden tunnetta, jota kokiessaan pääsee halutessaan jännittäviin seikkailuihin.
"Kukaa mies ei vielä oo täälläkää sanonu että "En kannata pettämistä" jne.. Aina vaan oikein hehkutetaan et "JEAH, OOT KUNNON MIES KUN PANET JA PETÄT JA PANET JA PETÄT, JEEE!!"
Joo, näkemiin. Aikuistukaa, miehet. "
Vain niin tällä palstalla aina hehkutetaan? En ole vielä sattunut näkemään ko. kaltaista tekstiä. Olisiko se sittenkin vain sinun omassa päässäsi?
"Aikuistukaa, miehet"
Keksit omia juttujasi ja vaadit muita aikuistumaan? Hmmm.... kuuluisikohan kirjoituksesi kuitenkin tuonne Naisen logiikka -palstalle?
Mies joka panee joka reikää ei sanota enää nykyaaikana pelimieheksi! heh! ei pidä kaunistella tommosta tyyppiä jolle kelpaa joka reikä jopa paviaanin perseeseen se haluaa työntää sen värkin mitä se ei voi hallita tuollaista oliota nimitellään nykyaikana diskoissa tanssipaikoissa jne jne.kaikki kuiskaa että mies on HUORA-MIES.
siis MIES ON HUORAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
se huono asia??
Asia ei ole näin.
Vaikka pettämistä ei ihannoidakaan, mies, joka kaataa naisia saa edelleenkin siitä kunnioitusta. Se herättää usein närkästystä, mustasukkaisuutta ja kateutta. Se ärsyttää monella tavalla, mutta mies ei saa edelleenkään siitä huoran mainetta niin kuin nainen.
Sen sijaan asia on muuttumassa nenmmän siihen suuntaan, että naisellakin on oikeus toimia tällä tavalla.
Niin kauan kun naisille on niin yksinkeraisen helppoa iskeä mies yöksi, ettei sen eteen tarvitse tehdä yhtään mitään, ei asia ole ollenkaan sama, kuin miehille, jotka joutuvat käyttämään samaan asiaan paljon enemmän aivoja, aikaa, vaivaa ja usein rahaakin. Ei se ole sama asia, eikä se samanlaiseksi ole muuttumassakaan.
Niinpä niin kun te ruikutatte pettäjistä,niitä löytyy molemmista suku puolista.Minä voin sanoa käsi sydämmellä,EN PETÄ,enkä ole pettänyt nykyistä avo-puolisoani.Sitä pettämistä oli iha liiankin kanssa mun edellisissä suhteissa.Mut sananlaskuissahan sanotaan "etsinä löytää".Uskonkin että nyt mulla on se oikea nainen virelläni,jota piti odottaa 20vuotta,toivon että tämä järki pysyy päässä!!!
Jag vet. Mulla ollu sama fiilis joskus. Silloin kun kävin vielä baareissa ahkerammin, kirjaimellisesti järjestäen tutut miehet (sivilisäädyistä viis) tuli pokaamaan. Siinä vaiheessa loppui toivo, kun kuulin oman "uskollisen" mieheni touhuilleen selkäni takana. Tulin -piip- vihaiseksi miehille.
On niitä uskollisiakin miehiä varmaan jossain, epäilen jopa tuntevani kaksi (toinen ei käy ikinä baareissa, toinen lähti illanvietoista aina kello 10 kotiin).
Miehet on seksin perään ja se nyt vaan on tosiasia. Fiksu mies vaan tietää välttää mahdolliset paikat, joissa houkutus pettämiselle kasvaa turhan suureksi.
Olet ihan oikeassa siitä, että porukoiden pitäis arvostaa enemmän uskollisuutta. Koska se on hieno saavutus keneltä vaan. Kyllähän noita houkutuksia riittää sukupuolesta riippumatta. Positiivisen huomion saaminen on aina kivaa, vaikka olisi kuinka uskollinen.
Väitän että uskollisuus on hyvin pitkälti kiinni itsetunnosta ja älykkyydestä, sukupuolesta riippumatta. Niinpä, ole fiksu nainen ja miestä valitessasi älä sekoita nokkeluutta ja älykkyyttä tai itsetuntoa ja itsekorostusta toisiinsa ;) Heh.
vaan on miesten luonto ja kumpuaa ydinjatkeesta. Yhtä typerältä mun korvaan kuullostaa sun padan hämmentämis ja pesueen kasvatus vietti.
uhrata elämäänsä tosissaan yhdellekään naiselle, kun he eivät kuitenkaan saa näiltä yhtä paljon huomiota, kuin antavat?
yhtä ihanaa mistä pelimieheksi ja suhtauduin häneen sen mukaan. kiusasin häntä pitkään ja luulin tosissani että hän panee joka reikää. kävi ilmi, liian myöhään, että hän onkin varmaan maailman kunnollisin mies maailmassa ja niin ihana. pilasin sen jutun kun tosissani luulin häntä koneeksi :/ ja käyttäydyin itsekin sen mukaan.
Saan mielihyvää panemalla jokaista reikää mutta pettäny en ole koskaan ja aikuistua en aio ikinä.
Muitten pettämiset ei kiinnosta paskan vertaa kuhan eivät mua petä.
Ikävää et oot katkeroitunu ja pikaista paranemista sulle.