tutustua uusiin ihmisiin,,,mun perhetausta on senverran kansainvälinen ja KIITOOS ÄIDIN neuvojen,
MUUTAMA HYVÄ KAVERI ULKOMAILLA TOSIN MINULLA EI KYLLÄ YHDEN EIKÄ PARISUHTEISTA OLE kukemusta enkä niitä hakennut.Kiitollinen olen kaikesta opastuksesta ja vieraanvaraisuudesta millä meitä on kohdeltu,YSTVIÄ JA kavereita löytyy kun on itse valmis.
TUTUSTUKAA ilman ennakkoluuloja ja järki päässä ei mitään kiirettä.Kyllä aina ihmistä ymmärtää jos tahtoa löytyy siksi opiskelkaa yhdessä.mukavaa
MUUTAMA HYVÄ KAVERI ULKOMAILLA TOSIN MINULLA EI KYLLÄ YHDEN EIKÄ PARISUHTEISTA OLE kukemusta enkä niitä hakennut.Kiitollinen olen kaikesta opastuksesta ja vieraanvaraisuudesta millä meitä on kohdeltu,YSTVIÄ JA kavereita löytyy kun on itse valmis.
TUTUSTUKAA ilman ennakkoluuloja ja järki päässä ei mitään kiirettä.Kyllä aina ihmistä ymmärtää jos tahtoa löytyy siksi opiskelkaa yhdessä.mukavaa
Vastaukset 4
Vanhimmat
Suomalaisten naisten kannattaa tosiaan yrittää pitää avoin mieli ja tutustua kunnolla ulkomaisiin miehiin (ulkomaisista naisista suomitytöthän eivät ystäviä voikaan saada). Ei ole pakko hypätä heti sänkyyn, ja kannattaa pitää mielessä että ihmisiä hekin ovat eivätkä puolijumalia. :)
"ulkomaisista naisista suomitytöthän eivät ystäviä voikaan saada".
Hoh hoi ja miksihän ei... luuletko ettei olisi ulkomaalaisia naisia, joita kiinnostaisi pillu;D
Heh, muutahan suomalaisella naisella ei ole sinun sanojesi mukaan annettavana, edes ystävänä...
Taidat itse pitää ulkomaalaisia miehiä puoli-... anteeksi, Jumalina...
PS:yksi mies ei ollut Jumala, hän oli suomalainen, hän oli varmasti Jumalan miehiä... Nyt hän on kuollut, kaikki mitähän kirjoitti elää silti;D.
Kaikki jotka tunnistavat huutavat, hep!
Yleensä suomalaisten naisten ulkomaalaiset "ystävät" ovat kaikki miehiä, tiedät tämän itsekin. Toki poikkeuksiakin on.
Hmm "ystävät" voivat olla miehiä mutta ystävät (ulkomaalaiset tai kotimaiset) ovat usein naisia;D
En itse tunne kyllä paljoa, näistäkään piireistä, suomalaisia naisia, joilla olisi enemmän ulkomaalaisia miehiä ystävinä kuin naisia (jos nyt on se ulkomaalainen mies puolisona, niin se sitten kai on ystävä myös mutta mistään ulkomaalaismiesten ystävälaumasta on mahdoton puhua). Toisaalta voi se olla mahdollista... joillekin ystävä on vain se, joka tulee auttamaan hädässä on ja toiset pitävät ystävinään vanhoja kännipanojaankin;D
Miehen kavereita saatan moikata kadulla mutta en menisi puhumaan mistään ystävyydestä. (Eivät näytä olevan miehen kavereitakaan kun aina mies puhuu paskaa minulle niistä selän takana, sitten hymyillään edessä päin ja lainaillaan bollywood dvd:itä ja keitellään yhdessä ruokaa ja juorutaan ja puhutaan politiikasta...
No jooh, taitaa kuulua kulttuuriin;D Ties mitä lööperiä se minustakin puhuu kun en ole kuulemassa (ja vielä parempi kun olen paikanpäällä enkä ymmärrä, vaan vielä minä joskus opettelen).