Mitäs naiset on mieltä jos mies on ns. "babyface" eli oon jo 26 js silti naama näyttää nuorelta ja saa papereita näyttää vähän väliä? Vähän liian nuoret tytöt pitää silmäpelia vaikka olen kiinnostunut oman ikäisestä seurasta..
babyface
mr. nuorekas
51936
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tilanne sinulla... Jos näytät nuoremmalta, oman ikäisesi naiset eivät kiinnostu sinusta, koska ensivaikutelman perusteella arvelevat sinun olevan liian nuori. Ne vähän liian nuoret tytöt taas arvioivat sinun olevan juuri sopivan ikäinen heille, jolloin myös kiinnostuvat.
Sama on tapahtunut myös minulle eikä tilanne ole aina jaksanut naurattaa. Ainakaan paljon.:)
Hyvänä puolena nuorekkaassa ulkonäössä on, ettei ukkoudu, jonka jälkeen kukaan nainen ei enää kiinnostu.
Ala käymään salilla ja levennä hartiat. Silloin ainakin muu osa sinusta näyttää miehekkäämmältä ja ikäisesi naiset sattavat paremmin kiinnostua. Mut helpompi tie on se et kasvata esim. 4päivän sänki ja/tai vedä pääsi kaljuksi ja kasvata siihen vaik pukinparta tai jotain. Itse tein kaiken tuon, eikä kysellä enää papereita. Olen 25v. nyt saa paremmin 22-35v naisia. Ja totta joka sana!
Mäki oon vähän babyface ja oon jo 29. Mua on monesti luultu paljon nuoremmaks ja joskus kysytään paarin ovellaki papereita. Naiset ei kylläkään kiinostu meikäläisest, ei edes ne paljon nuoremmat. Pitäis varmaan olla joku bräd pitt että pääsis ees jutteleen.:(
...ajatellut, että ne sanomasi nuoremmat ovat myös ns. babyface -ihmisiä. Olen päälle parikymppinen ja näytän ehkä seitsemäntoista vuotiaalta.
Naiset tykkäävät usein itseään vähän vanhemmasta äijästä, jolloin 17wee saattaa hyvinkin kiinnostua päälle parikymppisestä. Se on ihan normaalia eikä sitä voi ihan pelkän babyfacen piikkiin vielä laittaa.:)
Mä olen lähempänä kolmekymmentä ja 17wee tytöt saattavat kiinnostua vieläkin. Mikäs siinä jos kiinnostaa. :S