Moro!
Jane on mun mielestä tosi hyvä bändi, uusi levy on hyvä.
Mitä mieltä te olette Janesta?
Jane on loistava tyttötrio joka julkaisi viime keväänä levyn nimeltä V.I.P. ja aikaisemmin Jane on julkaissut albumin nimeltä Perhonen.
Jane on tällä hetkellä keikkatauolla ja keskittyy uusien biisien tekemiseen.
Janen omat kotisivut: www.janemusic.fi
Janen alasivu levy-yhtiö EMI:n sivuilla: http://www.emi.fi/emi2/artistit/21/jane
Jane Wikipediassa http://fi.wikipedia.org/wiki/Jane
Haastattelu: http://www.findance.com/haastattelut/haastattelu.php?jane2
Osta tai lataa Janen levy!
http://musiikkilataamo.hs.fi/Magellan/pages/main.jsp?storeId=11801&pageId=collectionDisplay&viewId=1031537
http://www.cdon.com/
Kuuntele ja katso Janea!
"V.I.P." (video) - http://www.emi.fi/emi2/jukebox/play/293/v.i.p.
"Sade sotki parvekkeen" - http://www.emi.fi/emi2/jukebox/play/307/sadesotkiparvekkeen
"Sivuoireita" - http://www.emi.fi/emi2/jukebox/play/271/sivuoireita
"V.I.P." (biisi) - http://www.emi.fi/emi2/jukebox/play/267/v.i.p.
Parasta tässä levyssä on se energisyys ja tästä levystä huomaa, että tytöt itse näyttävät nauttivan tästä. Esimerkiksi loistava Tean sanoittama ja säveltämä "Menin lankaan" on ihanan herkkä tulkinta. Ei kuitenkaan kannata unohtaa Janen vauhdikkaita hyviä kappaleita kuten "Sade sotki parvekkeen" tai "Tyhjää"
Itse olen 14-vuotias poika Helsingistä ja kyllä pojatkin voivat tätä loistavaa yhtyettä kuunnella!
Huonointa levyssä on ehkä kappale nimeltä "Velkaa" jossa on aika lapselliset sanat, mutta muuten albumi energisyydellään ja säihkyydellään on mitä mainioin!
Jane - V.I.P.
Jami.....
3
962
Vastaukset
- im.yours
Sä olet niiiin suloinen:)
- joukkswsnnd
huono surkee IHA SURKEE!! WNB
- sdvffsdv
järkkyä shittiä. Missä aino meininki? Missä palo ja intohimo tehdä musiikkia? Missä ne artistit jotka säveltää ja sanoittaa itse omat biisinsä, vuodattaa sielunsa lyriikoihin? Jane pelkkä vitsi ja TUOTE. Kiva pinta mutta sisällä ei mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745329Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy19510856Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 351597
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500