kypros

star123

heippa! onko kenelläkään kokemusta au-pairina olosta kyproksella? tai onko siellä yleensä edes ketään suomalaisia kuka lukis tätä?:)

5

508

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cyprus

      olen lähdössä touko-kesäkuun vaihteessa kyprokselle (limassoliin) au pairiksi. kuulemma löytyy ainakin keskustasta päin ja kesäaikoina, koska monet vanhemmista ovat hotelleissa töissä niin lastenhoito-apu on silloin suurin.

    • asdargt

      olen ajatellut au pair työtä Kyproksella. Olisi vai mukava kuulla jonkun kokemuksia ja ajatuksia..:)

      • Au pair

        Tanne vaan Limassoliin :D Ollaan kaksi au pair-tyttoa, toinen meista tosin ex-au pair ja viettamassa lomaa vahan aikaa.
        Kypros on tosi upea paikka, uskomattoman ihana saa ja ostoskatu ja rannat ja klubit :D
        Pienia varoituksen sanoja vain. Itse olin tosi ikavassa perheessa, jossa isa ahdisteli minua ja aiti oli raivohullu (vinkki:perhe on suomalais-egyptilainen, 1 tytar). Alkaa menko tahan perheeseen, kaikki 4 au pairia ovat keskeyttaneet.
        Mutta hyviakin ja upeita perheita on tosi paljon. Kaikki ystavani taalla viihtyvat todella hyvin ja taalla on todella paljon suomalaisia, nuoria au paureja tosin vain kourallinen, mutta mm. estella -hotellissa tyoskentelee aina suomalaisia harjoittelijatyttoja (tosi kivoja!!!). Olkaa siis varovaisia mihin perheeseen menette ja ottakaa selvaa edellisista au paireista (pyytakaa myos naiden puhelinnumerot, jotta kuulette totuuden :D) Varautukaa paikallisten miesten rajattomaan ihailuun, mika saattaa aiheuttaa suuriakin vaaratilanteita jos ei osaa varoa.
        Muutoin ei voi kuin kehua :) Taalla on resurssit lahes kaikkeen (jopa lasketteluun vuorilla talvisin). Upea paikka, tulkaatulkaa :D


    • Ellllllllli

      Hei, olen 21-vuotias nainen ja olen tulossa kyprokselle aupairiksi. Onko siellä ketään kenen kanssa voitaisiin tutustua?

      • NicosiaHostfamily

        Hei! Meilla suomalaisia aupaireja Nicosiassa. Nyt etsimme uutta. Laheta sahkopostisi jos haluat niin annan uudelle aupairillemme kunhan loytyy.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      157
      5755
    2. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      26
      3554
    3. Koska näet seuraavan kerran

      Kaivattusi? Onko päivä tiedossa vai sattumasta kiinni?
      Ikävä
      77
      2482
    4. Ootko nainen jotenkin

      itseäs täynnä? Mars laihduttamaan. 🫵🏽 K
      Ikävä
      37
      2049
    5. Hyvästi.....

      En vain enää jaksa.....
      Ikävä
      33
      1832
    6. Hyvää yötä

      Mm❤️
      Ikävä
      42
      1799
    7. Ongelma Ibizalla

      Mistä saada triatleetin jalkaan mahtuva kenkä häitä varten?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      104
      1730
    8. Eelle

      Huomenta,ajattelen sua..
      Ikävä
      21
      1616
    9. Hauskaa nimipäivää rakkaalle!

      On kova ikävä. Rakastan sua ikuisesti ❤️🤗😘
      Ikävä
      27
      1472
    10. Tappajamanne kiinni

      Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!
      Mikkeli
      37
      1378
    Aihe