heippa! onko kenelläkään kokemusta au-pairina olosta kyproksella? tai onko siellä yleensä edes ketään suomalaisia kuka lukis tätä?:)
kypros
5
564
Vastaukset
- cyprus
olen lähdössä touko-kesäkuun vaihteessa kyprokselle (limassoliin) au pairiksi. kuulemma löytyy ainakin keskustasta päin ja kesäaikoina, koska monet vanhemmista ovat hotelleissa töissä niin lastenhoito-apu on silloin suurin.
- asdargt
olen ajatellut au pair työtä Kyproksella. Olisi vai mukava kuulla jonkun kokemuksia ja ajatuksia..:)
- Au pair
Tanne vaan Limassoliin :D Ollaan kaksi au pair-tyttoa, toinen meista tosin ex-au pair ja viettamassa lomaa vahan aikaa.
Kypros on tosi upea paikka, uskomattoman ihana saa ja ostoskatu ja rannat ja klubit :D
Pienia varoituksen sanoja vain. Itse olin tosi ikavassa perheessa, jossa isa ahdisteli minua ja aiti oli raivohullu (vinkki:perhe on suomalais-egyptilainen, 1 tytar). Alkaa menko tahan perheeseen, kaikki 4 au pairia ovat keskeyttaneet.
Mutta hyviakin ja upeita perheita on tosi paljon. Kaikki ystavani taalla viihtyvat todella hyvin ja taalla on todella paljon suomalaisia, nuoria au paureja tosin vain kourallinen, mutta mm. estella -hotellissa tyoskentelee aina suomalaisia harjoittelijatyttoja (tosi kivoja!!!). Olkaa siis varovaisia mihin perheeseen menette ja ottakaa selvaa edellisista au paireista (pyytakaa myos naiden puhelinnumerot, jotta kuulette totuuden :D) Varautukaa paikallisten miesten rajattomaan ihailuun, mika saattaa aiheuttaa suuriakin vaaratilanteita jos ei osaa varoa.
Muutoin ei voi kuin kehua :) Taalla on resurssit lahes kaikkeen (jopa lasketteluun vuorilla talvisin). Upea paikka, tulkaatulkaa :D
- Ellllllllli
Hei, olen 21-vuotias nainen ja olen tulossa kyprokselle aupairiksi. Onko siellä ketään kenen kanssa voitaisiin tutustua?
- NicosiaHostfamily
Hei! Meilla suomalaisia aupaireja Nicosiassa. Nyt etsimme uutta. Laheta sahkopostisi jos haluat niin annan uudelle aupairillemme kunhan loytyy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt333174Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.441589Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö19991Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32979- 59943
Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22938Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37850Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36813Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173793- 48709