Mies, voiko sinulla olla

Eli hyvä mies: Voiko sinulla olla hoitoa eli vakituista (enemmän tai vähemmän) seksikumppania, josta et välitä lainkaan? Vai onko aina pakko olla edes jotain tunnetta mukana, että haluaa tätä "hoito" uudestaan ja uudestaan?
81300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

en mikään tosimies olekaan.

tarvitsen tunnetta ennen kuin seksuaalinen kanssakäyminen kiinnostaa / onnistuu.

Äänestä

Se on puhelinsoiton päässä, aina valmis ja siihen voi "purkaa paineensa." Etenkin jos on kännissä, ei edes niin haittaa, vaikka selvinpäin pitäisikin toista luotaantyöntävänä tavalla tai toisella. Aamulla sitten katumisella ei ole rajaa (eikä seuraavanakaan päivänä).

Kamalinta olisi saada tällainen "hoito" raskaaksi ja että hän haluaisi pitää lapsen... siis joutua jotenkin olemaan hänen kanssaan tekemisissä selvin päin ja mahd. vieläpä koko loppuelämänsä ajan. (Se lapsikin voisi olla aika omituinen ristisiitos). Tällaisia kun pohtii, jonain päivänä kasvaa niin viisaaksi, että ymmärtää tosissaan varoa touhujaan... jos ei, niin, noh... huonosti käy.

Äänestä
  • Kyllä se minun mielestä aidan toisella puolella vois tuntuu paremmalta ??.Mutta ei ne ole sen paremmalla kuitenkaan tuntunut.4.lapsenisä samalle vaimolle,21 vuotta yhdessä asuttu.

    Äänestä

Liian hapokasta.

Äänestä

on niin rumia/lihavia/idiootteja, että niille soitetaan vasta sitten, kun todella panettaa eikä ketään muuta saa. Tai jos niihin jossain törmää, eikä kehtaa olla lähtemättä messiin.

Äänestä

hoito jota mietin yleensä aina silloinkin kun olen oman muijan kanssa. Eli on tunteita mukana ja paljon, henkistä ja fyysistä!
Paha tilanne.

Äänestä

yleensä kaikki hoitoni ovat käytännön syistä tälläisiä, en tosin sitä näytä että ei ole mistää isosta asiasta kyse.

Äänestä

Minulla on niin hyvä vaimo, ettei minun tarvitse koskaan turvautua "hoitoihin".

Ei koskaan.

Ja, olen erittäin tyytyväinen siihen mitä minulla on.

En tarvitse muuta.

Jonkun mielestä tyydyn vähään jne. ympäröivän tilanteen vuoksi, kun naisia olisi saatavilla sieltä mistä haluaa.

Mutta näin se vaan on ja tulee olemaankin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hoito, josta et välitä? kirjoitti:

Eli hyvä mies: Voiko sinulla olla hoitoa eli vakituista (enemmän tai vähemmän) seksikumppania, josta et välitä lainkaan? Vai onko aina pakko olla edes jotain tunnetta mukana, että haluaa tätä "hoito" uudestaan ja uudestaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu