Hei vaan!!
Olen vuokrahenkilö. Töissä 4kk. talossa.
Hsg. proffice.
Palkka on nyt 10e. Eli n.1500e/kk 7.5h päivä
Ei koulutusta.
Onko teidän mielestä ok palkka??
Miten muilla??
Olisi hyvä vertailla täällä näitä palkkoja
Olen vuokrahenkilö. Töissä 4kk. talossa.
Hsg. proffice.
Palkka on nyt 10e. Eli n.1500e/kk 7.5h päivä
Ei koulutusta.
Onko teidän mielestä ok palkka??
Miten muilla??
Olisi hyvä vertailla täällä näitä palkkoja
Vastaukset 7
Vanhimmat
20€/h pitäs bruttona saada mutta voihan se olla että
vuokrafirman ei kande maksaa ku 10€/h, vakkarina jossain hyvässä lafkassa saisit ainaski ton 20€/h.
No en usko että moni saa pakkaajana 20e/h
Ja eihän mulla ole koulutusta.
täällä! 20 euroa tunnille ei saa edes tavallinen perusinsinööri joten pakkaajan palkka on siitä tosi kaukana.Meillä pakkauksessa saavat 7,5-9 euro tunnille ja varasto sijaitsee Helsingissä joten palkkasi on erittäin hyvä työstä mitä teet.
pakkaa. Elintarviketeollisuudessa saa yöhommista vähän vajaa 20 e/tunti. Koulutusta ei tarvita. Jos olisi koulutus, saisi hieman enemmän.
olet tyytyväinen.Riippuu paikkakunnastakin ja onko lapsia tms.Itse en alle 2000 euron nettotuloilla pärjää,kun jo pelkästään asumiseen ja elatusmaksuihin menee yli 1200 euroa kuussa.Siksi joudunkin yötyötä tekemään kun ei ole mihinkään koulutusta :(
Saan 1600 e/kk, taustalla ammatillinen ja amk-koulutus. Ja nykyinen työni on parhaiten palkattu, missä olen ollut...
Ehkä pitää hakea vuokratöitä päivätyön ohelle.
Just tässä kattelin että ens kuussa nousee vartijan palkat... eli I-tason palkka 8.19 yölisä 1.35/iltalisä 0,73€ eli ei tässäkään rikastumaan pääse, onni vaan että saa olla pienelläpaikkakunnalla töissä= halvat asuin kustannukset, suht. rauhallista.... muttaku se ainainen yötyö= ei sosiaalista elämää. Mutta veroprosentti pieneni, että positiivistäkin:D