Joillakin
On...
3273
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mukava kuunnella taas liirum laarum-juttuja miljoonilla. Samat aiheet vuodesta toiseen ja kukaan ei tee millekään mittään.
Mina aanestin jokusen vuosi takaperin jaloillani ja vaihdoin asuinmaata. Eipa voisi sanoa, etta kaduttaisi patkaakaan. Sen harvasen kerta kun seuraan suomalaisia uutisia loytyy seasta aina jotain vastaavaa. Melkoista sattumaa.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/t/vaalit2007/1297414
SDP syyttää Keskustaa oikeistolaistumisesta ja siitä, että puolue ajaa veronkevennyksiä, joista hyötyvät etupäässä suurituloiset. Tässä puhuu siis puoluesihteeri samasta puolueesta, jonka PJ antoi 70 miljoonan euron kultaisen kädenojennuksen hyvätuloisille, kun hyväksyi varallisuusveron poistamisen KOKONAAN. Eikö tämän puolueen vasen käsi tiedä, mitä oikea tekee? Melkoista äänestäjien aliarviointia puolueelta, jos olettavat äänestäjien unohtaneen tuon 2 vuoden takaisen "hyväntekeväisyyden" - tai sitten suomalaiset ovat saatanan tyhmää kansaa.
Tässä lisää porvarillisen SDP:n linjauksista heti vaalien jälkeen:
http://hirvasnoro.blogspot.com/2005/10/ei-suurituloisia-suosivia.html
Ai niin, saman puolueen edustajat haukkuivat muuten Vantaalla vuosi sitten nuorisoa laiskaksi ja ehdottivat naama peruslukemilla KAIKKIEN tukien poistamista, perusturva mukaanlukien. Älkää missään nimessä äänestäkö tätä puoluetta!