Vaihtoauto....

vm. -90 sportti Audi, ajettu 280t km, ulkoapäin hyvännäköisessä kunnossa, sisältä vähän penkit repsottaa mutta se ei haittaa. Hintaa 3950e.

Mitä mieltä olette, kannattaako ostaa? Tietenkin pitää käyttää tohtorilla ensin, mutta noilla tiedoilla jos ollaan vasta liikkeellä ?
172241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ei noilla hinnoilla enää tehdä kauppaa, ellei todellakin joku erikoismalli ja suht kunnossa.

Mitä itse olen seuraillut niin tuppaavat seisomaan nettiautossa pitkään noilla hinnoilla.

Äänestä
  • ... ei tuolla hinnalla. Yli 15 vuotiaan auton, joka ei ole mikään harvinaisuus, hinta on adoissa euroissa ei tuhansissa. Minulla on itselläni tuon ikäinen mutta tuota parempi käyttöauto, enkä todellakaan usko saavani siitä paljoakaan yli tonnia aikuisten oikeasti.

    Äänestä

1990 280000km ajettu auto on PASKA ja ROMU, käytät missä tahansa.

Äänestä

Ei jumalauta, 24 tuhatta mummoa....

"Pieni" eurosokeus on iskenyt myyjään.

Äänestä
  • että €sokeus on iskenyt ostajaan!! eihän se ole hullu joka pyytää vaan se joka maksaa tuollasesta paskasta tuollasen hinnan! ja ostaijia tuollasille ylihinnoitetuille paalaamokuntoisille "autoille" näytää valitettavasti olevan.. tämän esimerkin jälkeen ei tarvitse ihmetellä miksi vanhat loppuunajetut autot ovat suomessa kalliita, joku tollo löytyy aina joka tuollasen ostaa! vähän sama juttu kun asuntojen nykyhinnat, porukka ostaa pienillä tuloilla ja ikilainoilla 200.000€(1.200.000 MARKKAA) maksavia vanhoja surkeita elementtitaloja yhtään kyseenalaistamatta mitään....

    Äänestä

  • läääl'åp kirjoitti:

    että €sokeus on iskenyt ostajaan!! eihän se ole hullu joka pyytää vaan se joka maksaa tuollasesta paskasta tuollasen hinnan! ja ostaijia tuollasille ylihinnoitetuille paalaamokuntoisille "autoille" näytää valitettavasti olevan.. tämän esimerkin jälkeen ei tarvitse ihmetellä miksi vanhat loppuunajetut autot ovat suomessa kalliita, joku tollo löytyy aina joka tuollasen ostaa! vähän sama juttu kun asuntojen nykyhinnat, porukka ostaa pienillä tuloilla ja ikilainoilla 200.000€(1.200.000 MARKKAA) maksavia vanhoja surkeita elementtitaloja yhtään kyseenalaistamatta mitään....

    24000 markkaa 17 vuotta vanhasta, loppuunajetusta Audin räppänästä.
    Toivottavasti tämä selventää tilannetta ja hillitsee autokuumettasi.

    Äänestä

Mummon markoista puhuvat voisivat katsoa kalenteria - on vuosi 2007. Asiat ovat muuttuneet ja hintataso nousee aina. 4000 € on runsaan kuukauden ansio. Sen verran voi aina sijoittaa harrastukseen.
Jos aihio on kunnossa ja malli todella kiinnostaa -lähtöhinnaksi se kelpaa. Kauppahinta alkaisi kuitenkin numerolla kaksi (2). Kunhan sitten varaudut kunnostelemaan sieltä sun täältä. Jotta kustannukset pysyisivät kurissa täytyy olla itsellä olla intoa, kykyä, tietoa ja taitoa.

Äänestä
  • "4000 € on runsaan kuukauden ansio". Voisitko katsoa kalenteria - on vuosi 2007. Kuka myy työpanoksensa 4000€/kk?

    Äänestä

  • ilmaiseksi? kirjoitti:

    "4000 € on runsaan kuukauden ansio". Voisitko katsoa kalenteria - on vuosi 2007. Kuka myy työpanoksensa 4000€/kk?

    varmaankin 97% suomalaisista työntekijöistä. Voin olla tietty väärässäkin.

    Äänestä

  • että- kirjoitti:

    varmaankin 97% suomalaisista työntekijöistä. Voin olla tietty väärässäkin.

    on tätä nykyä ~2100 €/kk sosialistikulut - verot

    Äänestä

  • Saamatta kun kerta haaveillaan jo yli 4000€ kuukausi tuloista?? ei vittu kaiken laista sitä täällä näkee, ei taida vanhempaskaan saada 4000€/kk käteen!! herää jo tähän maailmaan!

    Äänestä

  • amisviikseltä kirjoitti:

    Saamatta kun kerta haaveillaan jo yli 4000€ kuukausi tuloista?? ei vittu kaiken laista sitä täällä näkee, ei taida vanhempaskaan saada 4000€/kk käteen!! herää jo tähän maailmaan!

    vuositulot 50t€/vuosi 4000€* 12 = 48.000€! kannattaa varmaan alottaa jo pikkuhiljaa sinunkin työnhaku niin tulet huomaamaan karun todellisuuden, palkat normi työntekijöillä liikkuu 1000€-3000€ valtaosa jää tuonne 1000€ - 2500€.

    Äänestä

  • suomalaisilla kirjoitti:

    on tätä nykyä ~2100 €/kk sosialistikulut - verot

    Itselläni jää joskus kuukausiansioksi viisikin kiloeuroa, mutta verotuksen takia toinen mokoma nenee yhteiseen hyvään. Voisin siis kuukausitienestillä audinrievun lunastaa ja jäisi vielä tonni bensa- ja ruokarahoiksi. Ja ei, palkka ei tunnu liian suurelta. Kaikki on saatu menemään, mitä tulee. Kölvillekin jouduin mopon ostamaan velaksi.

    Äänestä

  • amisviikseltä kirjoitti:

    Saamatta kun kerta haaveillaan jo yli 4000€ kuukausi tuloista?? ei vittu kaiken laista sitä täällä näkee, ei taida vanhempaskaan saada 4000€/kk käteen!! herää jo tähän maailmaan!

    Autotallissa, isin ja äipän hoivissa tuunataan Audeja ja Bemareita, vanhaksipojaksi saakka eikä tiedetä tuon taivaallista rahasta, saati sitten jotain sen eteen tekemisestä

    Äänestä

onks alkup.UR-Quattro,S2..mikä?Kyllä mua ainaki kiinnostaa tolla hinnalla muut pellet voi suksia kuuseen ei tarvi tohtoroida!

Äänestä
  • Joo, tuollaisen kyllä ostaisin 4 tonnilla.

    Mutta kun sportti-Audi voi olla jokin kuppanen 80 1,6 litraisella koneella. Peruspunaisen auton musta tarvikespoileri tekee siitä suomalaisten silmissä sportin.

    Äänestä

on tainu jäädä jo 280tkm sitten!!!! ostavaan jos et rahasta mitään ymmärrä. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


plha kirjoitti:

vm. -90 sportti Audi, ajettu 280t km, ulkoapäin hyvännäköisessä kunnossa, sisältä vähän penkit repsottaa mutta se ei haittaa. Hintaa 3950e.

Mitä mieltä olette, kannattaako ostaa? Tietenkin pitää käyttää tohtorilla ensin, mutta noilla tiedoilla jos ollaan vasta liikkeellä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu