Strapping Young Lad

FarBeyondMetal

JUMALAUTA! Siinä on yks perkeleen taidokas kanadalainen extreme metal yhtye. Paras biisi on mun mielestä Plyophony w/ THE NEW BLACK!

Virallinen kotari: www.strappingyounglad.com
Maispeissi: http://myspace.com/strappingyounglad

Devin

5

448

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ............

      Yhtä ja samaa mättöä

      • FarBeyondMetal

        Oosny.


    • Hannu hoo

      Olet oikeassa. Itseeni taas kolahtivat Zen sekä Wrong side. Devinin äänenkäyttö on kyllä varsin mielenkiintoinen käsite. Hän laulaa suunnilleen jaakkoryhäsmäisen oopperallisesti tai ärjyy falsetissa tai rouhii katkeraa rääkyä kurkustaan. Ei niissä Strappiksen kappaleissa jää kyllä kellekään pahemmin hengähystaukoja, raivoisaa on tilutus ja tuplabasarikomppailu. Kotimaisista vastineista tulee mieleen ensinnä tietenki Wintersun. Mutta Strappiksessa on jotenki Panteramaista sivumakua.
      Gene hoglan on sitten jokseenki loistava rumpali.

    • tontza

      No kyllä suatana! Mahdollisesti (tai siis ehdottomasti) maailman paras Metallibändi! Siis ei vaan löydy mitään samankaltaista kuin SYL. Älyvapaasta huumorihevistä epätodellisiin sekoiluihin vitun kovaa laatua kaikki Jumalaut!

    • Pakko myöntää että bändi oli vähän hakuseswsa hetken mut siinähän se seisoi kun toteeemi lopux, Decimator on loistelias jokapoijaan ralli hehe, jos ne vaan ymmärtää ottaa hetkestä kiinni.

      T. Bar-Oz

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä miehet ovat 40-50v naisista?

      Rehellisesti. Mitä ajattelet kun naiselle tulee ikäää
      Ikävä
      186
      1391
    2. Palstamiittinkiä taas ajattelen

      Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka
      Sinkut
      181
      780
    3. Mitä haluaisit minusta mies

      Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm
      Ikävä
      50
      654
    4. Niin se mies

      Mikä sen miehen etunimi muuten on ketä kaipailet
      Ikävä
      43
      620
    5. Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin

      Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s
      Ikävä
      28
      613
    6. Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät
      Maailman menoa
      373
      599
    7. Mikä on ollut

      Paras kuva kaivatustasi?
      Ikävä
      30
      521
    8. Voi, voi herttinen nainen

      Kun olet ollut niin..... Tyly ja kylmä. Eikö
      Ikävä
      18
      505
    9. Selvitetään tämä meidän välinen juttu

      Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte
      Ikävä
      19
      486
    10. Kyllä siinä oli jotain enemmän

      vaikka moni asia meni pieleen ja mutkille. Oli sähköä välillämme ja siis sinäkin olit kiinnostunut. Mutta kun ne esteet,
      Ikävä
      11
      482
    Aihe