Onki silmälasit totaalinen turn-off???
Millaset jätkät ei yleensä kelpaa, meinaan ku en oo ikinä kelvannu kenellekkään..
Mitä pitäis tehä, et sais ees jonku?
VOI EI
Millaset jätkät ei yleensä kelpaa, meinaan ku en oo ikinä kelvannu kenellekkään..
Mitä pitäis tehä, et sais ees jonku?
VOI EI
Vastaukset 4
Vanhimmat
masennukseen. Sulla on vielä aikaa vaikka kuinka löytää se oikea. Katsos miehillä kun biologinen kello ei niin kovin tikitä. Naisilla on paljon suurempi hätä jos lapsia sattuvat haluamaan.
Nauti elämästä ja katsele ympärillesi, nuoruus ja vapaus on ohimenevää.
Silmälasit tekevät miehestä älykkään näköisen, muista vielä se.
Saa olla silmälasit ja mainitsemasi onkikin kainalossa, jos kalareissulle on menossa.
Tuota, tämä on tietysti arka aihe... millaiset "eivät kelpaa". Toistan nyt vielä että ei se ainakaan silmälaseista ole kiinni.
Taidan tehdä poikkeuksen ja kerron ensimmäistä kertaa täällä hiton palstoilla, millainen mies käy ja millainen ehkä ei. Luultavasti saan haukut niskaani, mikä mielestäni olisi epäreilua koska saan haluta sellaista miestä kuin haluan. Toivottavasti en loukkaa ketään pahoin.
En tykkää paskantärkeistä älyköistä, jotka ovat muiden yläpuolella sen takia että opiskelevat yliopistossa matematiikkaa ja jankuttavat älystään koko ajan.
Toisaalta tyypin ei auta olla tyhmä, mitä ikinä se sitten tarkoittaakaan.
Miehen pitää pestä hampaat.
Se ei saa pelätä koiria.
Tiedän että nettipersoonastani ei ikinä uskoisi tätä, mutta pidän lämpimistä ja ystävällisistä ihmisistä.
Tämä tulee varmaan arkaan paikkaan, mutta ulkoisessa olemuksessa on tiettyjä asioita joihin kiinnitän aina huomioni, oli kyseessä mies tai nainen.
Mies ei saa seisoa kumarassa eikä olla huonoryhtinen (ellei sillä ole perhanan hyvä syy siihen, kuten joku sairaus). Miehen pitää katsoa silmiin, mutta kyse ei ole mistään macholeikistä. Kädenpuristus ei saa olla vetelä.
Ylläolevassa ei ole kyse mistään pelimiehen vaikutelmatempusta, vaan sisäisestä asenteesta. Asenne näkyy kehossa.
Miehen pitää viitsiä korjata mun polkupyörä.
Äh.
Päinvastoin - oikean mallisilla silmälaseilla voi tehdä itsestään jopa paremman näköisen kuin ilman. Kannattaa ottaa sinne liikkeeseen joku kaveri mukaan, joka osaa ottaa objektiivisemmin kantaa. Omissa silmissä kun tahtoo aina näyttää huonommalta kuin onkaan. =)
Niin, ja. Minun mieheni käyttää laseja, (tosin ei kotioloissa.) minä en. Piilolinsseistä mies ei ole koskaan pitänyt, eikä nuo lasit minun mielestäni hänen ulkonäköään merkittävästi heikennäkään...
Se voi olla turn-off, mitä sieltä silmälasien takaa löytyy. Tai no, en sanoisi, että kukaan normaalisti itsestään huolta pitävä ihminen on turn-off. Kaikki eivät vaan kolahda kaikkiin =o). Kyllä sinullekin se oikea löytyy, usko pois!
Älä vähättele itseäsi ja mieti sitä, mistä ihmiset eivät sinussa pidä. Mieti, mikä sinussa on hyvää ja kiinnostavaa, ja korosta sitä. Reipas ja positiivinen ihminen huomataan, ja sellaisiin ihmisiin on myös helppo ihastua.
Silmälaseista vielä sen verran, että itse asiassa vasta eilen ihastelin Jetin asemalla silmälasipäistä miestä, joka tankkasi autoaan. Hän huomasi tuijotukseni, ja hymyili takaisin. Siitä jäi hyvä mieli, ja mitä silmälaseihin tulee, ne sopivat hänelle loistavasti!