intiaanikorut

tavallinentallaaja

onko kukaan ostanut old west storesta intiaanikoruja? minä ostin ja en oo tyytyväinen. ensinnäkin korussa oleva kotkan kynsi ei mielestäni ole aito (ainakin se on maalattu, mutta kuka maalais aitoa), nk.lasihelmet on muovia ja turkoosikivet on ilmeisesti vain turkoosin väristä massaa. onko kenelläkään vastaavanlaisia kokemuksia?

3

2393

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rekisteröitymätön

      Laittaisitko tosiaan kaulaasi aidon kotkan kynnen? TIedätkö miten hitaasti lisääntyviä isot petolinnut ovat? Mitäs siitä seuraisi, jos aitoja kynsiä olisi kaupan? Eli ihailet kotkia, ja siksi haluat, että ne kuolevat sukupuuttoon tai että niitä tarhataan , jotta niiltä saataisiin revittyä kynnet?

      Näin ollen, eikö ole kiva, ettei kynsi ole aito?

      Muiden osien "aitous" sitten on vaan makuasia.

      Jos haluat aidon intiaanikorun, sinun pitää hankkia se aidolta intiaanikäsityöläiseltä. Vaikka täältä: http://chacodog.com/Jewelry.php

      Kuinka paljon maksoit korusta? Halvalla on turha yrittää saada laadukasta tai jos saat, niin se on sitten työstä pois eli tekijä saa paskaa palkkaa -> luultavasti halpatyövoiman maissa teetetty, jolloin olet epäsuorasti vastuussa hyvin epäeettisestä toiminnasta.

      • tavallinentallaaja

        no asiat on nyt kauppiaan kanssa selvitetty, ja kävi ilmi, että olen ymmärtänyt lukemani tuoteselosteet ihan väärin. ajattelin, että on ihan kohtuullista myyjää kohtaan oikaista antamani neg. palaute...ja totalle: kyllä laittaisin!


    • inkkari69

      klikkaa facebook intiaani korut

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      229
      2987
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      11
      1679
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      6
      1357
    4. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      103
      1216
    5. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      127
      1194
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      75
      1127
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1042
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1025
    9. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      947
    10. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      932
    Aihe