Atkins alussa; 2.pv. Saako ottaa kuppia. Kevytsiiderissä ei ole hiilarita? Entäs kossu (vissyllä)?
vhh ja alkoholi
SamBoy
101220
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Alkoholi koostuu melkein pelkistä hiilareista!!! Kyllä myös light siiderissä on hiilareita, vaikka siinä ei sokeria olekkaan, kaloreita toki vähemmän. Myös kossussa on runsaasti hiilareita, mutta kaloreita siinä ei niin paljoa ole kun normaali limppariin tehtynä. Alkoholi on laihduttajan vihollinen muutenkin, koska sisältää paljon energiaa. Terveystiedon tunnilta lainattua: "Desissä PUHDASTA alkoholia on suurinpiirten saman verran energiaa kun desissä kerma"!!!
ottaa..vaikka on vhh:lla..viski ja konjakki ei sisällä hiilareita eikä tequila..myös light siidereitä voi nauttia..nimim.kokemusta on ja paino on pudonnut reilu 20 kiloa..bilettänyt olen joka viikonloppu.. joten nauti elämästä..
Kyse oli Atkinsin induktiosta ja vastaus on: Ei voi.
voi..äläkä niuhota..hiilarittomia viinoja kyllä löytyy..
........
Finellin sivuja. Tai et ymmärrä niitä,veikkaan jälkimmäistä.
ei hyvää ruokaa, viinaa, tupakkaa, naisia eikä mitään muutakaan, mikä on hauskaa. ;p
Ainakin finelin mukaan. Katso linkki, itse ainakin yllätyin tuloksesta :)
http://www.fineli.fi/food.php?foodid=906&lang=fi
sokeria mausteeksi, vodkaan ei.
Punkussa on taas sen oma luonnollinen hedelmäsokeri, suosittelen sitä, samaten valkkaria.
Atkinsin induktiolla ei juoda viinaa, oli siinä hiilareita tai ei. Jos haluat heti pämpätä, vaikka olet juuri aloittanut uuden elämäntavan, siirry sitten vapaampaan karppaamiseen johon punkuttelu tai viinoittelu on helpompaa mahduttaa.