Miksi ihmeessä jotkut miehet pelaavat ns. taskubiljardia? Al Bundymainen tyytyväinen ilme kasvoilla, ja siinä sitä makoillaan käsi housussa puolikin tuntia.
Minä olen suvaitsevainen ihminen, eikä asia sinällään minua haittaakaan, kunhan ihmettelen. Mutta toisaalta kyllä minua mietityttää kuitenkin se, että kehtaako sitä tuttaviakaan pyytää kylään, jos miehen käsi vaikka vain huomaamattaan sujahtaa väärään paikkaan kesken seurustelun! Eikö se nyt jonkinmoiseksi masturboinniksi kuitenkin lasketa, vai mitä ihmettä miehen päässä oikein liikkuu? Purkaako mies stressiään jotenkin sillä tavalla? Kaipaako hän enemmän läheisyyttä? Haluaako hän enemmän seksiä? Mitämitä ihmettä?
Minä olen suvaitsevainen ihminen, eikä asia sinällään minua haittaakaan, kunhan ihmettelen. Mutta toisaalta kyllä minua mietityttää kuitenkin se, että kehtaako sitä tuttaviakaan pyytää kylään, jos miehen käsi vaikka vain huomaamattaan sujahtaa väärään paikkaan kesken seurustelun! Eikö se nyt jonkinmoiseksi masturboinniksi kuitenkin lasketa, vai mitä ihmettä miehen päässä oikein liikkuu? Purkaako mies stressiään jotenkin sillä tavalla? Kaipaako hän enemmän läheisyyttä? Haluaako hän enemmän seksiä? Mitämitä ihmettä?
Vastaukset 12
Vanhimmat
"Eikö se nyt jonkinmoiseksi masturboinniksi kuitenkin lasketa, vai mitä ihmettä miehen päässä oikein liikkuu?"
On ällöttävää katsella naista, joka imettää lasta, sehän on seksin harrastamista vauvan kanssa, vai mitä ihmettä?
Minua ärsyttää myös se, kun jotkut naiset käyttävät jnkl. kauko-ohjattavia vibraattoreita muka "salaa" julkisilla paikoilla. Miksi näin tehdään, vaikka se ärsyttää minua? Mitähän sellaiset naiset tekevät kotonaan? Varmaan heti kotiin tultuaan voitelevat itsensä öljyllä ja laittavat sisäänsä kaikenlaisia suuria hedelmiä? Hävettäisi, jos tulisi esim. lapsiperhe vierailulle ja nainen touhuilisi näitä juttujaan ja harrastaisi samalla pissa- ja kakkaleikkejään. Mistä tietää, etteivät kaikki naiset ole tällaisia? Miten voin varmistua, etten törmää tällaiseen naiseen?
Sarkasmi on jalotaito, mutta huono keino peitellä sitä, että tänäänkin on paska päivä.
paskempi kuin eilinen, mut silti parempi kuin huominen...
Oletko huomannut että pikkupojat räplää peliään koko ajan? Esim. veljeni pikkupoika on n. 5 vuotias ja kun ollaan saunassa niin koko ajan räpeltää.
Ehkä tämmöiset miehet ovat jääneet tuolle em. tasolle tällä alueella?
No, joka tapauksessa niin se vaan varmaan tuntuu mukavalta ilman sen kummempaa seksi ajatelmia tms.
Ja kuten tekstistäsi saattaa aavistaa naisten kateuden asiaan, koska naiset eivät voi harrastaa taskubiljardia;
heillähän on pöytä halki!!!
Hehhehhee...
Minä kun luulin, että kaikki itseään tonkivat ja räpeltävät. Se vaan tapahtuu omassa rauhassa tai hyvin läheisen kumppanin seurassa(luottamuksen osoitus). Enkä nyt puhu mistään seksuaalisen tyydytyksen tavoittelusta. Ei kai kukaan rupea itseään ronkkimaan keskellä "tuttavien kyläilyä"?
Mpw:n "miesten hommia"-listalta:
"Kun sitä kutittaa, raavitaan."
Ei siis mitään ihmeellistä =P
kätellään vieraita ja sitten kaivetaan vähän nenää ja mennään leikkaamaan leipää.
Kaikilla varmasti on omat syynsä rouhia etumustaan mutta itselläni ainakin näin käy silloin kun pötkö on hassussa asennossa tai epämukavasti mutkalla jolloin se on suoristettava.
Luonnollisesti ei yleisillä paikoilla ja kyllä se alle puolen tunnin suoristuu.
Jollekkinhan se voi tosiaan toimia stressileluna mutta en usko että sillä on mitään tekemistä seksin tai hanskaamisen kanssa yhdelläkään miehellä.
tuu itellä harrastettua moista, ei ainakaan kotona. Pakko myöntää et duunissa tulee joskus pelailtua kyseistä lajeista jalointa, kun kattelee netistä pornoa niin käsi eksyy taskuun puolihuolimattomasti ,ei siinä kulliakaan kehtaa kaivaa esille ko ei oo omaa työhuonetta. Kerran olin yksin duunissa joskus viiden maissa ja kattelin autuaana käsi taskussa jalat pöydällä full screeniltä kunnon tykitystä with sound kun yhtäkkiä kuulu naisen äänellä sanottu 'anteeksi'. Eiköhän joku perkeleen dhl:n nuori lähetti pimu ollu tullu tuomaan pakettia ja ei ollu löytäny ketään muutakaan kuittaamaan sitä. Se oli kaunis hetki kun yritin naama punaisena löytää kynää ja änkytellä leppoisia :-) Eukko vielä lähtiessään kuittas et 'sori et keskeytin, hauskaa illanjatkoa' :-)
Neidolla oli asenne kohdallaan =D
Pakkokai sitä harrastaa,kun kaisaa ei saa pusseille.
Tämä ei kyllä ollut taskubiljardia, vaan jotain muuta...
Seurustelin pitkään poikamiehenä olleen tyypin kanssa ja hänellä oli mielesäni kummallinen tapa; sanunan jälkeen telkkaria katsoessa, pelkässä pyyheliinassa istuen, hän nypläili pallejaan!
Olin todella vaivaantunut, joten kysyin, "ööh, tuota, mitä sinä oikein teet...?" Mies oli myös tosi vaivaantunut (yllätys, yllätys...) ja sanoi, ettei itse edes huomannut tekevänsä niin ja kaipa sitä on tullut oltua niin kauan yksin, jolloin ei ole tarvinnut miettiä mitä tekee. Kummallinen tapa, en minä ainakaan hiplaile häppäreitä puolihuolimattomasti telkkua katellessa...