Autoilun estäminen kivi sillalta

-Nyt kun on ollut muotia tuo kummallinen verovaroin rakennettujen katujen päällystäminen "töyssyillä"
niin ehdotankin seuraavaa:

-Moottoriteiden päällä oleville silloille asetetaan kuutionkokoisia graniittilohkareita, jotka tipahtavat alitse ajavien autojen päälle satunnaisen "random" tietokoneohjelman perusteella.

Vaikutus on lähes sama, ellei parempikin.
-Johan loppuu turha ajelu!
4336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sillan rakentaminen on hankalaa, verrattuna muurin rakentamiseen. Yksi suorakulmion muotoinen betonivalu joka lepää alikulkevalla tiellä hoitaa homman. Ei taatusti aja enää kukaan sillan alta...

Äänestä

Noista töyssyistä sen verran, että tasapuolisuuden nimissä niitä pitäisi olla myös jalkakäytävillä ja pyöräteillä.
Lentokentille voisi laittaa muutaman töyssyn myös.

Äänestä

Ajoneuvojen perinteisille pyöreille renkaille määrätään 500% lisävero.12-kulmaisten kumien vero olisi 400% ,8-kulmaisten 300 jne.Loppusi tarpeeton pilluralli ja maailma pelastuisi.Suomessa olisimme taas edelläkävijöitä itseruoskinnassa.

Äänestä

Jos kadun viereen astettu pyöreä, monivärinen ja numeroilla varustettu merkki ei saa kaikkien menohaluja vähemmäksi, vaan autoilla painetaan aina hullun lailla, niin on aivan oikein, että töyssyjä rakennetaan.

Jos kaikki ajaisivat riittävän hillitysti eivätkä vaarantaisi muiden liikkujien terveyttä tai henkeä, niin töyssyjä ei rakennettaisi. Sen saa, mitä tilaa, turha siitä on marista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


päälle joka ajaa... kirjoitti:

-Nyt kun on ollut muotia tuo kummallinen verovaroin rakennettujen katujen päällystäminen "töyssyillä"
niin ehdotankin seuraavaa:

-Moottoriteiden päällä oleville silloille asetetaan kuutionkokoisia graniittilohkareita, jotka tipahtavat alitse ajavien autojen päälle satunnaisen "random" tietokoneohjelman perusteella.

Vaikutus on lähes sama, ellei parempikin.
-Johan loppuu turha ajelu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu