Minidisk

Pystyykö pöytämallin minidiskillä äänittämään mikseristä audiota? Eli rca-piuhoilla?
2190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Lyhyesti ja ytimekkäästi: pystyy. Ainakin kaikissa minulle vastaan tulleissa md-soittimissa on ollut linjasisäänmeno. Se on sitten eri asia kuinka mikseristä saa tuon audion ulos. Et maininnut mikserin merkkiä ja mallia. Luultavasti ja yleensä miksereissä on linjaulostulo rca-liittimillä juuri tuota käyttöä varten.

Äänestä
  • Se on kaverin mikseri, mutta kyllä se pitäisi olla joku ihan kunnon peli.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


plaapo kirjoitti:

Pystyykö pöytämallin minidiskillä äänittämään mikseristä audiota? Eli rca-piuhoilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu