Mikä ois Windowsiin hyvä yksinkertaisella käyttöliittymällä varustettu ilmainen CD mp3:si rippaaja joka osais myös hakea biisitiedot ja tehdä tagit?
Hyvä CD to mp3 rippaaja?
5
1139
Vastaukset
- Jekke.
- ...
Audiograbber on hyväksi todettu... ei ole vielä sellaista levyä tullut vastaan mitä ei oli tunnistanut, ei väliä oliko kopiosuojaus vai ei.
Tarpeeksi hyvät asetukset ja media tiedot hakee automaattiseti useammasta paikasta.
- 1stMacFinn
Olen nuo hommat hoitanut vuosia iTunesilla. Ja sen saa myös Windowsille, suomeksi ja ilmaiseksi.
www.apple.com/fi/iTunesItunes on varsin kehno rippausohjelmana. Kuuluu samaan sarjaan mediaplayerin kanssa.
Paras on tietysti EAC LAME yhdistelmä. EAC on ripperi joka viimeksi naarmuuntuneen levyn lukee. Seuraavana tulee Easy CD-DA Extractor ja sitten CDex. nämä ovat oikeastaan ripperit, joilla pystyy lukemaan naarmuisen levyn.
Audiograbber on myös käypänen softa, mutta ei edellisten veroinen. Mikäli Petteri Järvisen artikkeli pitää paikkansa noilla piti onnistua kaikki levyt.- Exact Audio Copylle
hexi kirjoitti:
Itunes on varsin kehno rippausohjelmana. Kuuluu samaan sarjaan mediaplayerin kanssa.
Paras on tietysti EAC LAME yhdistelmä. EAC on ripperi joka viimeksi naarmuuntuneen levyn lukee. Seuraavana tulee Easy CD-DA Extractor ja sitten CDex. nämä ovat oikeastaan ripperit, joilla pystyy lukemaan naarmuisen levyn.
Audiograbber on myös käypänen softa, mutta ei edellisten veroinen. Mikäli Petteri Järvisen artikkeli pitää paikkansa noilla piti onnistua kaikki levyt.EAC ja Lame:n uusi versio lienevät lyömätön yhdistelmä. Pienellä opiskelulla pakkauksen laadun voi säätää tarkasti mieleisekseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32691Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062471Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42219Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441835- 311406
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141403- 1761135
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden981096Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201033Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?79893