Viikolla tuli radiosta ( tais olla kiss) vanha hyvä disco biisi ja mielestäni sano juontaja vielä sen nimeks will hard day mut tuollaisella nimellä ei kyllä löydy semmosta kappaletta. Kertosäe lähti juurikin tuolla kappaleen nimellä liikkeelle. jotenki kuulostas tuo nimi vähän erikoiselle mut jos joku vaikka tietäs paremmin :)
Vastaukset 6
- Staattori Ruuna
http://www.google.fi/search?sourceid=navclient&hl=fi&ie=UTF-8&rls=GGLG,GGLG:2005-37,GGLG:fi&q=it's a rainy day
- jepulis
aika lähellä oli tuo mut ei se mitä hain. :)kuitenki saman tyylistä musaa
Drömhus - Vill Ha Dig
jos oikein tarkkaan sanoja kuuntelee, niin kyllä tuossa kappaleessa ruotsia lauletaan eikä englantia... =)
http://www.youtube.com/watch?v=byp39vNsTT8- jepulis
Sieltähän se löyty :) jua näköjään ruotsia se on. olin vaan auton ratissa sillo ku kuulin tuon ni jäi mieleen. Kiitos paljon.
- teki biisin
jepulis kirjoitti:
Sieltähän se löyty :) jua näköjään ruotsia se on. olin vaan auton ratissa sillo ku kuulin tuon ni jäi mieleen. Kiitos paljon.
ruotsiksi. Sittemmin Freestyle käytti nimeä Style -85.
- näkyi
teki biisin kirjoitti:
ruotsiksi. Sittemmin Freestyle käytti nimeä Style -85.
löytyvän tuon freestylen esittämänäkin ja tosiaan kuulosti aikalailla alkuperäiseltä mut tuo drömhusin versio on parempi :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 39665
- 86638
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s31580Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.16578Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?37523Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?49511- 34502
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?62495- 63491
- 68479