pettääköhän?

ei ole enää kiinnostunut minun päivästäni,haluaa että soitan vähemmän,ostanut uusia alusvaatteita,nyt kasvohieronnassa koska haluaa olla kauniimpi.

eikö nämä juuri ole niitä merkkejä jotka kertoo toisesta miehestä, vai..?

olen kaukosuhteessa hänen kanssaan ja kaipaan keinoja selvittää asia, se todella rassaa mua koska itse rakastan koko sydämestäni häntä ja en voi kuvitella elämää ilman häntä, ehkä rakastan liikaa,eroa en kestäisi,tiedän sen.
3616
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

miten hemmetissä kaukosuhteessa pitäisi oikein olla?
ei voi mitään jos toinen ihastuu uuteen,itse en ole siellä että voisi olla lähellä,hän vielä kauan poissa.

ei ole ihme jos ihastuu,tarjokkaita on miljoona,mutta mitä minä voin tehdä?

hänellä "paljon stressiä" ja haluaa että soittelen vähemmän. eikös juuri oman rakkaan kanssa keskustelu ja hänelle huolien kertominen normaalisti vähennä stressiä ja helpota oloa, eikä päinvastoin?

vittu,mitä oikein voin tehdä täältä asti?
tuntuu että häellä on yliote,miten saan hänet taas välittämään,huolehtimaan missä olen,kyselemään päivästäni,hän tietää että olen vain hänen.tuntuu että olen yhdentekevä.

jos olen soittamatta,hän ei varmaan muistakaan minua,jos soitan,olen rasittava.

lopettaisin suhteen itse,jos sydämeni antaisi.
toisen kerran elämässäni rakastan näin paljon,hullusti,haluan uskoa että hän on se oikea minulle,ja yhdessä ollessamme hän halusi saada lapseni ja naimisiin kanssani.

Äänestä
  • Minä ainakin etsisin käsiini ihmisen, joka maksua vastaan salaa varjostaisi miesystävääni, Saisin mielenrauhan, jos pettää niin siihen loppuu seurustelu.

    Äänestä

Sun täytyy puhua sille. Kysyt suoraan, että onko se tullut toisiin aatoksiin teidän suhteen suhteen ja onkohan se iskenyt silmänsä johonkin toiseen mieheen. Entä sen tunteet sua kohtaan...jne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muuttunut käytös.. kirjoitti:

ei ole enää kiinnostunut minun päivästäni,haluaa että soitan vähemmän,ostanut uusia alusvaatteita,nyt kasvohieronnassa koska haluaa olla kauniimpi.

eikö nämä juuri ole niitä merkkejä jotka kertoo toisesta miehestä, vai..?

olen kaukosuhteessa hänen kanssaan ja kaipaan keinoja selvittää asia, se todella rassaa mua koska itse rakastan koko sydämestäni häntä ja en voi kuvitella elämää ilman häntä, ehkä rakastan liikaa,eroa en kestäisi,tiedän sen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu