Kaksimieliset

Kun kaksi naista/miestä heittää kaksimielisiä juttuja toisilleen, se on tietty vain hauskaa. Mutta jos mies heittää naiselle kaksimielistä huumoria, onko sekin VAIN hauskaa, vai onko takana ehkä jotain muutakin..??
3512
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä tuo varmaan riippuu tapauksesta. Itse olen kuullut kaksimielisiä juttuja miehiltä, eivät he todellakaan ole olleet siinä mielessä kiinnostuneita, enkä kyllä minäkään.

Äänestä

en ainakaan pidä sitä iskuyrityksenä. Enemmän se on sellasta kaveriläppää. Joskus miehet yrittää sillä tietty hämmentää naisen ja saada vallan tilanteessa?
Joskus tietty flirtti menee pikkutuhmailun puolelle. Se on hyvää esileikkiä.

Äänestä

Jos nainen ei edes huomaa, että takana on jotain, voi hän ainakin jäädä tyydyttämättä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jutut kirjoitti:

Kun kaksi naista/miestä heittää kaksimielisiä juttuja toisilleen, se on tietty vain hauskaa. Mutta jos mies heittää naiselle kaksimielistä huumoria, onko sekin VAIN hauskaa, vai onko takana ehkä jotain muutakin..??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu